ABD'deki uygun seçmenler, yeni Ankette kripto para birimleri konusundaki tutumlarını ortaya koyuyor.

 ABD'deki uygun seçmenler, yeni Ankette kripto para birimleri konusundaki tutumlarını ortaya koyuyor. Kripto para birimleri, bir sonraki ABD genel seçimlerinde seçmenleri etkilemek için kullanılabilir.

İngiltere merkezli anket şirketi Redfield & Wilton Strategies tarafından yapılan yeni bir ankete göre, Teksas sakinlerinin yüzde 37'si veya yaklaşık 10.8 milyon kişi, Cryptocurrency'i eyaletlerinde ödemeler için yasal hale getirmek için yasaları destekleyecek.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Bölge ve nüfus bakımından ikinci en büyük eyalet olan Teksas, yüzdeyi Wisconsin ile paylaşırken, Arizona'daki seçmenlerin yüzde 28'i de kripto yanlısı mevzuat duygularını dile getirdi.Ek olarak, Teksas'taki seçmenlerin yüzde 42'si ve Arizona'daki yüzde 25'i, Wyoming'deki kripto dostu durumu öğrendikten sonra eyaletlerinde kripto dostu faturaların getirilmesine destek verdi.

2018'den bu yana Wyoming, kripto para birimi işlemlerindeki devlet vergilerinden muafiyet gibi kripto para yatırımcılarını çekmek için sürekli fatura kesiyor.Anket ayrıca, nüfusa göre Kaliforniya, Florida, Pennsylvania, Georgia, Ohio, Kuzey Carolina ve Virginia'ya göre ABD'nin en büyük eyaletinden seçmenleri de araştırdı. Anket, Kaliforniya'da 20-22 Ağustos ve diğer eyaletlerde 20 ve 24 Ağustos arasında 9.700'den fazla seçmen üzerinde anket yaptı.

Seçmenler   CBDC Gelişimine Hayır Diyor

Seçmenlerin çoğu, dolara sabitlenmiş ulusal bir kripto para biriminin oluşturulmasını desteklemeyeceklerini söyledi ve Arizona'da yüzde 40 gibi büyük bir kesim bu fikre karşı çıktı. Sadece Gürcistan'dan gelen seçmenler her iki tarafta da yüzde 27 oranında karışık duygular dile getirdiler.

Ek olarak, tüm seçmenlerin yaklaşık yüzde 24'ü, hükümetin kripto para birimlerini yerel veya ulusal düzeyde yasallaştırıp yasallaştırmayacağına çok az ilgi duyduklarını veya hiç ilgilenmediklerini söyledi. Kripto para birimlerine yatırım yapan seçmenler arasında çoğunluk, yatırımlarının ana nedeni olarak yüksek getiri ve kişisel ilgiden bahsetti.

Kripto Eğitimi Çok Ve Önemlidir Ve Politikacılar İçin Potansiyel Olarak Faydalıdır

Kripto paraya sahip olmayan tüm seçmenlerin yaklaşık yüzde 60'ı, bunun yeterli bilgi veya bilgi eksikliğinden kaynaklandığını söyledi. Bununla birlikte, çoğunluk Bitcoin'e aşina olduklarını söylerken, yüzde 25'ten daha azı bilgili olduklarını söylerken, yarısı çok az şey bildiğini kabul etti.

Ethereum, Tether veya Doge gibi diğer kripto para birimleri hakkında soru sorulduğunda, tüm eyaletlerdeki seçmenlerin yüzde 60'ından fazlası dijital para birimlerini daha önce hiç duymadıklarını söyledi.Georgia ve Florida'da, seçmenlerin sırasıyla yalnızca yüzde 14 ve 8'i anketten önce kripto para birimlerini duymadıklarını söyledi.

Anket firmasındaki Louisa Idel başkanına göre, veriler uygun seçmenlerin daha fazla kripto para birimi eğitiminden yararlanabileceğini gösteriyor. Ek olarak, kripto para birimi, gelecek ABD nesil seçimlerinde oylama eğilimlerini etkileme potansiyeline sahiptir.Örneğin, politikacılar bir sonraki seçimde kripto para birimlerini desteklemek için kampanya yürüterek seçmenleri cezbedebilir.

Bir parti bu açık seçmenleri yakalamak istiyorsa, hızlı hareket etmelidir .Kripto para birimlerinin siyasi etkisi, kripto para birimi topluluğunun Senatörlerini bireysel olarak Altyapı Tasarısında olumlu değişiklikler için oy kullanmaya ittiği Ağustos ayında zirveye ulaştı.

Tasarı, önerilen değişikliklerin ikisi olmadan kabul edilirken, uzmanlar  tasarı bu yıl Temsilciler Meclisi'nde tekrar masaya yatırılmadan önce kripto para lobicilerine Kongre'yi etkileme hakkı vereceğini söyledi.Anket, Swing State seçmenlerinin yaklaşık yüzde 33'ünün eyaletlerinde yasal ödeme olarak kripto para birimini destekleyeceği sonucuna vardı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ