Telefonica Microsoft ile ortaklık kurdu.

Telefonica Blokchain İnovasyonunu Arttırmak İçin Microsoft İle Ortaklık Kurduğunu Duyurdu

İspanya’nın en büyük çok uluslu telekomünikasyon şirketi Telefónica, 25 Şubat’ta yayımlanan bir basın bülteninde yapılan açıklamada blockchain ve yapay zeka kullanarak dijital inovasyonunu genişletmek üzere  Microsoft’la stratejik bir ortaklık kurdu.

Geçtiğimiz aylarda Blokchain ile ilgili birçok ortaklığa imza atan Telefónica, şimdi telekom endüstrisi için yeni hizmetler geliştirmek üzere Microsoft’un Azure platformunu kullanacak.

Microsoft ile yapılan ortaklık anlaşması, Barselona'da devam eden Dünya Mobil Kongresi'nin bir parçası olduğu ortaya çıktı.

Microsoft'un CEO'su Satya Nadella, “Birlikte, dünyadaki milyonlarca Telefónica müşterisi için yeni, yenilikçi deneyimler oluşturmak ve Telefónica’nın ağının geleceğini şekillendirmek için Azure ve Azure AI'nın gücünü kullanacağız” dedi.

Microsoft yaptığı açıklamada işbirliğinin kapsamının geniş olduğunu belirtti ve iki şirket tarafından yürütülen önceki çalışmalara dayanarak müşteri odaklı teknolojik gelişmeleri içereğini açıkladı

Telefónica Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su José María Álvarez-Pallete, “Özellikle, müşteri ilişkilerimizi geliştirmek için AI teknolojisini kullandıklarını belirtti.

Telefonica tarafı da, aynı Microsoft gibi bu iş birliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, konuyla ilgili bir açıklama yapan Telefoni CEO’su ve başkanı Jose Maria Alvarez Pallete, Microsoft ile çalışacaklarından ötürü son derece mutlu olduklarını açıkladı

 “Bu anlaşma ilişkimizi ve AI teknolojisinin ve veri kullanımının sağlam etik ilkelere dayanması ve insanları dijital yaşamlarını kontrol etmeleri konusunda güçlendirmesi gerektiğine olan ortak inancımızı güçlendirmektedir.”

Telefónica, bu ayın başlarında, gelişmekte olan endüstrileri desteklemek için bir finansman girişiminin parçası olarak Blockchain ve AI girişimcileri aradığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ