İspanya'nın en büyük iletişim şirketlerinden biri olan Telefonica, metaverse itici gücünü güçlendirerek Gamium'a yatırım yapmaya karar verdi.

Telefonica, Gamium Aracılığıyla Metaverse

Telefonica İspanyol Metaverse Gamium'a Yatırım Yapacak

Metaverse girişimleri, bu pazardaki gerileme sırasında şirketler ve VC'lerin yatırım yapması için popüler hale geldi. İspanya'nın en büyük iletişim şirketlerinden biri olan Telefonica, bir İspanyol sanal dünya girişimi olan Gamium'u destekleyerek metaverse yatırımını güçlendireceğini duyurdu. Barselona merkezli bu şirket, platformundaki arazi satışlarıyla sadece on gün içinde bir milyon avro topladı ve ilk merkezi olmayan metaverse olarak ilan edildi.

Rakamları açıklanmayan yatırım, Telefonica'nın teknoloji ile ilgili projeleri kuluçkaya yatırmaya hizmet eden açık inovasyon platformu Wayra üzerinden yapılacak. Gamium metaverse, 3D VR tabanlı kanallar aracılığıyla sunulacak ve yerel raporlara göre, kullanıcıların platformda çevrimiçi bir ekonomi yaratmanın sonuna kadar metaverse'de kendi işlerini ve etkinliklerini oluşturmalarına olanak tanıyan bir uygulamaya da sahip olacak.

Wayra Barcelona başkanı Marta Antúnez yatırım hakkında şunları söyledi:

Kripto ve blok zinciri dünyasında çok yetenekli bir ekip olan Gamium'a yatırım yapmaktan heyecan duyuyoruz, kendini yeniliğe adamış ve yaratıcıları güçlendiren yeni, daha merkezi olmayan bir internetin temelini oluşturma hırsı ile.

Telefonica, meta veri tabanına ve ilgili teknolojiye olan ilgisi söz konusu olduğunda en aktif şirketlerden biri olmuştur. Telefonica'nın CEO'su José María Álvarez-Pallete, metaverse'in şirket ve geleceği için önemi konusunda netti. Mayıs ayında yayınlanan bir röportajda şunları söyledi :

İnsanlık tarihinin en büyük değişim zamanını ve şimdiye kadar başka hiçbir neslin sahip olmadığı en büyük teknoloji birikimini yaşıyoruz. Meta veri deposu, İnternet'ten daha derin bir değişikliğe neden olacaktır.

Telefonica'nın meta veriye odaklanması başka eylemlere yol açtı. Açıklanan yatırıma ek olarak Telefonica, bir metaverse inovasyon merkezinin oluşturulması için sosyal medya şirketi Meta ile ortaklık kurdu. Bu merkez, İspanyol ve yerel metaverse tabanlı girişimlerin, günümüzün iletişim ağlarını kullanarak platformlarının verimliliğini test etmek için bir 5G iletişim laboratuvarına sahip olmasını sağlayacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ