Şifreli mesajlaşma devi Telegram, US SEC şirketi blockchain projesinden vazgeçmeye zorladığı için yenilgiyi kabul etti.

Telegram Blok Zinciri Projesini Terk Etti, Pavel Durov ABD Mahkemesini TON

Şifreli mesajlaşma devi Telegram, US SEC şirketi blockchain projesinden vazgeçmeye zorladığı için yenilgiyi kabul etti.

Telegram, kurucusu Pavel Durov'un küresel finansal hakimiyetini korumak için herhangi bir ademi merkeziyetçilik girişimini ezmek istediği için ABD mahkemesini suçlayarak kripto para birimi projesinden vazgeçti. ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu, birkaç mahkeme duruşmasından sonra Telegram'ı TON projesine son vermeye zorladı. Telegram'ın kurucusu Pavel Durov, Telegram kanalında Salı günü yaptığı açıklamada, blockchain projesinin (Telegram Açık Ağ (TON)) ve “Gram” olarak bilinen para biriminin kapatılması gerektiğini belirtti.

ABD SEC, Ekim 2019'da Telegram'a yasadışı güvenlik teklifi yürütmesi için dava açtı.

Telegram'ın kurucusu Pavel Durov bir blog yazısında maalesef bir ABD mahkemesinin TON'un gerçekleşmesini durdurduğunu yazdı. Pavel Durov, birkaç kişinin altın madeni inşa etmek ve daha sonra madenden çıkan altınları bölmek için fonlarını bir araya getirdiğini hayal ettiğini açıkladı. Sonra bir yargıç gelir ve maden üreticilerine bu altın madenine çok fazla insanın yatırım yaptığını söyler çünkü kâr arıyorlar. Telegram kurucusu ayrıca, bu yatırımcıların bu altını kendileri için istemediklerini; diğer insanlara satmak istediler. Bu nedenle, onlara altın vermenize izin verilmiyor” açıklamasında bulunuyor.

Telegram kurucusu, hakimin bu mantığı, insanların Bitcoin satın alabileceği veya satabilecekleri gibi Gram satın almasına veya satmasına izin verilmemesi gerektiğine hükmetmek için kullandığını belirtti.

“Finans ve teknoloji söz konusu olduğunda hala ABD'ye bağımlıyız.”

ABD mahkemesinee patlayan telegram kurucusu Pavel Durov, ABD dışındaki kişilerin başkanlarına oy verebileceklerini ve parlamentolarını seçebileceklerini, ancak teknoloji ve finans konusunda hala ABD'ye bağımlı olduklarını söyledi.

 ABD mahkemesinin Telegram'ın tokenlarını ABD dışında vermesine izin vermeme kararındaki saçmalıkları tanımlamak için bir metafor daha kullandı. Pavel, eğer ABD birdenbire kahveyi yasaklamaya karar verirse ve İtalya'daki kafelerden kapatılmasını talep ederse, bazı Amerikalılar oraya gidebileceğini söyledi - bununla herkesin hemfikir olacağını düşünüyoruz. ABD mahkemesi, bazı Amerikan vatandaşlarının Gram satın almanın bir yolunu bulabileceği için Telegram'ın ABD dışında bile token vermesine izin verilmeyeceğine karar vermişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ