Telegram, "GRAM" ticari markasıyla ilgili iki yıllık bir davayı düşürdü ancak şimdi sanığın yasal masraflarını geri ödemesi gerekiyor.

Telegram, "GRAM" Ticari Markasıyla İlgili Davayı Düşürdü Ancak Masrafları İade Edecek

Telegram, "GRAM" ticari markasıyla ilgili iki yıllık bir davayı düşürdü ancak şimdi sanığın yasal masraflarını geri ödemesi gerekiyor.

Telegram Messenger Inc, aynı adı taşıyan kripto para birimi simgesi için "GRAM" ticari markasının kullanılması nedeniyle Lantah LLC'ye karşı açtığı davayı gönüllü olarak düşürdü.

ABD Bölge Yargıcı Charles Breyer, Telegram'ın 2018'den beri davayı savunması için Lantah'a makul avukat ücreti ödemesi gerektiğine karar verdi.

Lantah, yasal masraflarını belgeleyen kayıtları sunmadığından, tarafların mahkemeyle yeniden görüşmeden önce artık makul bir meblağ üzerinde müzakere etmesi gerekiyor.

Yargıç davayı yeniden doldurmaya halel getirmeksizin reddetti, Telegram'ın gelecekte GRAM ticari markası üzerinde hak iddia etmesine izin verdi ve Lantah’ın işten çıkarma talebini önyargılı olarak reddetti.

Telegram, Mayıs ayında Telegram Açık Ağ projesini bıraktıktan ve Haziran ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile anlaştıktan sonra davayı düşürdü.

Telegram, Aralık 2017'nin sonlarında GRAM tokenlerinin satışı yoluyla bir blok zinciri ağının başlatılmasını finanse etme planlarını açıklarken, Florida merkezli Lantah, Haziran 2017'de kurulmuş ve Telegram'dan önce GRAM adlı bir kripto para birimi çıkarmayı planladığını iddia etmişti.

Lantah'ın 2018 yılına kadar GRAM ticari markası için başvuruda bulunmasına rağmen, Telegram, üç aylık bir GRAM token teklifiyle 1.7 milyar dolar topladıktan sonra Mayıs 2018'de firmaya karşı yasal işlem başlattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ