Günlük 50 milyon kullanıcı, sohbetler yoluyla USDT aktarabilir.

Telegram, Kripto Entegrasyonu ile Twitter ve Meta

 Günlük 50 milyon kullanıcı, sohbetler yoluyla USDT aktarabilir. Telegram, cüzdanı tarafından desteklenen belirteçler listesine USDT'yi ekler. Bu hamleyi Twitter ve Meta'nın takip etmesi bekleniyor.

Raporlara göre Telegram, Telegram'da metin veya fotoğraf göndermek kadar kolay olduğu söylenen bir işlem olan kripto yeteneklerini genişletmek için @wallet botuna piyasa değerine göre dünyanın en büyük stablecoin'i olan Tether'i (USDT) başarıyla ekledi.

Uygulama bir gecede yapılmadı. Telegram Open Network'ü (TON) başlatma çabası çok eskilere dayanıyor. Telegram'ın kurucusu Pavel Durov, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile girdiği hukuk mücadelesi nedeniyle projeden vazgeçileceğini duyurdu.

Bugün Telegram'da bizim için üzücü bir gün. Blockchain projemizin durdurulduğunu duyuruyoruz. Aşağıda, ne olduğunun ve neden onu terk etmek zorunda kaldığımızın bir özeti bulunmaktadır.

Durov ayrıca, bir Telegram çalışanının katılımı olmadan TON blok zincirinin bağımsız bir sürümünü başlatmak için üçüncü taraf bir girişimde bulunduğunu duyurdu.

TON için oluşturduğumuz teknolojiye dayalı ağlar görünebilir, ancak onlarla herhangi bir bağlantımız olmayacak ve onları herhangi bir şekilde desteklememiz pek mümkün değil. Bu yüzden dikkatli olun ve kimsenin sizi yanıltmasına izin vermeyin.

Her şeye rağmen Telegram, blok zinciri tabanlı bir müzayede platformu olan Fragment'i inşa ederek projeye büyük ilgi gösterdi. TON, kendilerini TON Vakfı olarak tanımlayan topluluğu tarafından da hayatta tutuldu.

Bu işlevselliğin, insanların Telegram uygulamasında botlar aracılığıyla toncoin göndererek kolayca mal ve hizmet alabilmeleri için tüketiciden işletmeye ödemelere kadar uzanacağını tahmin ediyoruz.

USDT, 550 Milyondan Fazla Telegram Kullanıcısı Tarafından Erişilebilir

Geçen yıl TON Vakfı, 550 milyondan fazla kullanıcının toncoin gönderip almasını sağlamak için Telegram'a kripto ödemeyi eklediğini duyurdu. Duyuru, uygulama içinde yalnızca toncoin (TON) gönderilebileceğinden bahsetti. Ancak, kullanıcılar “@wallet” botu aracılığıyla Bitcoin (BTC) satın alabilirler. Bu, USDT'nin eklenmesinin kullanıcıların kripto gönderme ve alma seçeneklerini artırdığı anlamına gelir.

Telegram'ın cüzdan botunun, kullanıcıların kripto varlıklarını yönetmelerini sağlayan bir özellik olduğunu belirtmekte fayda var. Kullanıcılar botu kullanarak işlem gönderip alabilir, işlem geçmişini görüntüleyebilir ve bakiyeleri kontrol edebilir. Raporlara göre, USDT'nin entegrasyonu benimsenmesini artırabilir ve daha geniş bir kitleye sunabilir.

Bu özelliği kullanmak için, ana ekranın sağ üst köşesindeki aramayı kullanmanız ve ardından "Cüzdan" yazmanız yeterlidir. Buradan, kullanıcılar doğrulanmış seçeneğini seçip devam edebilir. Telegram'ın kripto entegrasyonunu farklı bir seviyeye taşımasıyla, kripto meraklıları da Twitter ve Meta beğenilerinin de aynı şeyi yapmasını bekliyor. Son zamanlarda Financial Times, Twitter'ın küçük bir ekibe platforma ödeme getirmek için bir mimari geliştirmesi talimatını verdiğini bildirdi. Başlangıç için, fiat odaklı olacak, ancak kripto işlevselliğini barındıracak kadar esnek olacaktır.
Bir rapora göre Twitter, Kasım 2022'de ABD Hazinesine ödeme işlemcisi olarak kaydoldu ve daha sonra görevi yerine getirebilmek için ABD genelinde eyalet düzenleyici lisanslarına başvurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ