SEC'e kripto projesi yüzünden kaybettikten sonra, Telegram'ın kripto özelliklerini entegre ettiği ve kullanıcıların TON ve BTC satın almasına izin verdiği bildiriliyor.

Telegram, Kripto Projesini Terk Ettikten Çok Sonra Kripto Ödemelerini Entegre Ediyor

SEC'e kripto projesi yüzünden kaybettikten sonra, Telegram'ın kripto özelliklerini entegre ettiği ve kullanıcıların TON ve BTC satın almasına izin verdiği bildiriliyor.

TON Blockchain, kullanıcıların iki kriptoyu banka kartıyla satın almak için Telegram'ın Cüzdan botunu kullanabileceğini söyledi, ancak kripto özelliklerinin ne kadar kapsamlı olacağı belli değil.

Telegram, blok zinciri projesinin kapanmaya zorlanmasına rağmen kripto ödemelerini entegre eden en son küresel platform haline geldi. Gizlilik odaklı mesajlaşma uygulamasının kullanıcıları, uygulamasında blok zinciri projesinin bir yan ürünü olan Bitcoin ve Toncoin'i kolayca edinebilecekler.Bir duyuruda TON Blockchain, Telegram kullanıcılarının Toncoin'i mesajlarını yaptıkları kadar kolay bir şekilde gönderebileceklerini açıkladı.

“Herhangi bir Telegram kullanıcısına işlem ücreti ödemeden Toncoin göndermenin yeni bir yolu. Proje, bu hizmetle artık uzun cüzdan adresleri girmenize ve onayları beklemenize gerek kalmayacak” dedi.

Özelliğe erişmek için, Telegram kullanıcılarının uygulamada Cüzdan Botunu seçmesi gerekir. Şimdiye kadar, 800.000'den fazla kişi botu kullandı. Bir kez bittiğinde, bir banka kartıyla Toncoin ve Bitcoin satın alabilirler. Bununla birlikte, kullanıcıların Bitcoin değil, yalnızca Toncoin gönderebilecekleri bildiriliyor.

Entegrasyonun amacı, blockchain projesine göre Toncoin göndermeyi "bir mesaj göndermek gibi hissettirmek". Şunları ekledi: İnsanların Telegram uygulamasındaki botlar aracılığıyla toncoin göndererek kolayca mal ve hizmet satın alabilmeleri için bu işlevin tüketiciden işletmeye yapılan ödemelere kadar uzanacağını tahmin ediyoruz.

Şu anda Toncoin'i platformuna entegre ederken Telegram, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile uzun süredir devam eden bir mücadelenin ardından Ağustos 2020'de projeden vazgeçti. Bekçi, Telegram'ın menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini ve yiğitçe karşılık vermesine rağmen Telegram'ın kaybettiğini iddia etti. Sonuç olarak, Block.one'un 4 milyar dolarlık EOS ICO'sundan sonraki en büyük ikinci miktar olan ICO'sunda topladığı 1,7 milyar doları geri ödemesi emredildi.

TON'u terk ettikten sonra, hepsi Telegram'ın hayalini canlı tutmaya çalışan birkaç yan ürün ortaya çıktı. Geçen yıl Aralık ayında Telegram CEO'su Pavel Durov, rakip projelerden biri olan Toncoin'i onayladı. O sırada şunları söyledi: Telegram geçen yıl TON'a veda ettiğinde, gelecek nesil geliştiricilerin bir gün kitlesel pazar blok zinciri platformu vizyonumuzu sürdüreceği umudunu dile getirdim. Bu yüzden Telegram'ın kodlama yarışmalarının şampiyonlarının Toncoin olarak yeniden markalandırdıkları açık TON projesini geliştirmeye devam ettiğini görmek beni çok etkiledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ