Popüler şifreli mesajlaşma uygulaması Telegram, kullanıcıların platformda kripto varlıkları gönderip almasına olanak tanıyan yeni bir özellik ekledi.

Telegram, Kullanıcıların Bitcoin (BTC), Toncoin (TON) Ticareti Yapmasına ve Göndermesine İzin Veren Yeni Kripto Özelliği Ekliyor

Popüler şifreli mesajlaşma uygulaması Telegram, kullanıcıların platformda kripto varlıkları gönderip almasına olanak tanıyan yeni bir özellik ekledi.

Telegram tarafından desteklenen bir kripto projesi olan Open Network (TON) Foundation, platformun 550 milyon kullanıcısının artık doğrudan sohbet pencerelerinden Toncoin (TON) gönderip alabildiğini ortaya koydu.

Ayrıca Bitcoin (BTC) satın almak, takas etmek ve göndermek için mesajlaşma platformunun resmi cüzdan botuyla etkileşim kurabilirler.

Bot, kullanıcıların banka kartlarını kullanarak kripto varlıkları satın almanın yanı sıra diğer cüzdanlara para alışverişi yapmasına ve transfer etmesine olanak tanır.

Toncoin, Telegram'ın menkul kıymetler düzenleyicileriyle yasal bir savaşın ardından 2020'de geliştirdiği ancak terk ettiği merkezi olmayan katman-1 blok zinciri TON'a güç veren tokendir.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, o sırada Telegram'ı, o sırada TON blok zincirinin yerel kripto para birimi olan Gram'ın kayıt dışı satışı yoluyla menkul kıymet yasalarını ihlal etmekle suçladı. Dava, şirketin projeyi iptal etmesine neden oldu.

Açık kaynak geliştiricilerinden oluşan bir topluluk olan TON Vakfı, Telegram'ın artık projeyi takip etmeyeceğinin duyurulmasının ardından devreye girdi ve şimdi TON blok zincirinin geliştirilmesini destekliyor. Token Gram da Toncoin olarak yeniden adlandırıldı.

Yazma sırasında Toncoin 1,90 dolardan el değiştirirken Bitcoin 38,089 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ