Şifrelenmiş mesajlaşma devi Telegram, US SEC tarafından blockchain ağı TON'a getirilen bir yasağa karşı itirazını geri çekti.

Telegram, SEC Tarafından TON

Şifrelenmiş mesajlaşma devi Telegram, US SEC tarafından blockchain ağı TON'a getirilen bir yasağa karşı itirazını geri çekti.

Anlık mesajlaşma şirketi Telegram, ABD SEC'e karşı mahkeme savaşını kaybettiği için nihayet blockchain projesinden vazgeçti.

Telegram, ABD düzenleyicisinin TON blockchain projesi tokenlarına getirdiği yasağa karşı itirazını geri çekti.

Şifrelenmiş mesajlaşma devi 22 Mayıs'ta Temyiz Mahkemesi'ne başvuruda bulunmuştu.

Telegram, Mart ayında mahkemenin emrine itiraz etmişti

Telegram, New York'un Güney Bölgesi'nden Yargıç Kevin Castel'in şirkete Gram tokenını verme planlarını durdurmasını emretmesi üzerine temyiz başvurusunu Mart ayında geri verdi.

Mahkeme, Gram tokenlarının kayıt dışı menkul kıymetler olduğunu savunan SEC lehine karar verdi.

Mahkeme ayrıca, Telegram'ın ABD vatandaşları için bu tokenları satın alması için bir fırsat yaratacağı için ABD dışında bile token veremeyeceğine hükmetti.

Pave Durov ABD mahkemesini TON'un sonu için suçladı

Telegram'ın kurucusu ve CEO'su Pavel Durov, bir gün ışığı görmeden önce ABD mahkemesini TON projesinin sonu için suçladı.

ABD mahkemesini eleştiren telegram kurucusu, ABD dışındaki kişilerin başkanlarına oy verebileceklerini ve parlamentolarını seçebileceklerini, ancak teknoloji ve finans konusunda hala ABD'ye bağımlı olduklarını söyledi.

Pavel Durov, TON'un insanların fonları ve bilgileri depolama ve aktarma konusunda devrim yapma potansiyeline sahip olduğunu iddia etti.

TON'un arkasındaki güdüyü nihai ademi merkeziyetçilik olarak nitelendirdi ve ABD düzenleyicileriyle iyi uyuşmadığını söyledi.

Telegram, TON için iki özel satışta 1.7 milyar $ 'ın üzerinde fon toplamıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ