Şifreli mesajlaşma servisinin arkasındaki geliştirme ekibi Telegram’ın yaklaşmakta olan Blockchain ekosistemi Telegram Açık Ağı (TON) Alman finansal servis sağlayıcısı Wirecard ile ortaklık kurdu.

Telegram TON, Dijital Finansal Hizmetler Geliştirmek İçin Wirecard ile Ortaklık Kurdu

Şifreli mesajlaşma servisinin arkasındaki geliştirme ekibi Telegram’ın yaklaşmakta olan Blockchain ekosistemi Telegram Açık Ağı (TON) Alman finansal servis sağlayıcısı Wirecard ile ortaklık kurdu. Gelişme17 Nisan'daki bir basın açıklamasıyla duyruldu.

Basında çıkan haberlere göre, merkeziyetçi olmayan proje geliştirme için bir bilgi tabanı olarak da işlev gören TON Labs, yeni dijital finansal ürünler geliştirmek için Wirecard ile birlikte çalışacak.

Ortaklık, kaynakların TON'un geçen yıl büyük özel ilk para teklifinden (ICO) bu yana proje için bir dönüm noktası olan özel beta test moduna geçtiğini ima ettikten bir hafta sonra geliyor.

TON Labs'ın yönetici ortağı Alexander Filatov, “TON Blockchain’in Telegram’ın büyüyen ekosistemine eklenmesi, iş ve teknolojik yenilik için yeni fırsatlar sunuyor” dedi. Ekledi:

    “Sinerjik yeni nesil fintech çözümlerini pazara sunmak için dünyanın en dinamik ve yenilikçi finansal teknoloji şirketlerinden biriyle ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz.”

İki şirketin üzerinde çalışacağı tekliflerin detayları belirtilmemiş olarak, Wirecard, ilanların bir zaman dilimi vermeden aşamada geleceğini belirtti.

Wirecard'ın grup İş Geliştirme Genel Başkan Yardımcısı Georg von Waldenfels, "TON Labs’ son derece ölçeklenebilir teknoloji ve merkezi olmayan çözümlerin yanı sıra Telegram Messenger'ın güçlü küresel büyümesi konusundaki muazzam deneyimi, ortak programımızın başarısı için etkili olacak " dedi.

Bu arada Wirecard, Alman finans düzenleyicisinin savcılara, hisselerinin Ocak ayındaki potansiyel pazar manipülasyonu hakkında bilgi vermesinden sonra bu hafta ana akım medyanın dikkatini çekti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ