Telegram, blockchain platformu TON'un lansmanını ertelemeye karar verdi ve her yatırımcının hissesinin % 72'sine kadar geri dönmeyi teklif ediyor.

Telegram Yatırımcılara 1.2 Milyar Dolar İade Etmeyi Teklif Etti – TON Lansmanını Erteledi

Telegram, blockchain platformu TON'un lansmanını ertelemeye karar verdi ve her yatırımcının hissesinin % 72'sine kadar geri dönmeyi teklif ediyor.

Şifreli mesajlaşma uygulaması devi Telegram, TON blok zincirinin lansmanını 29 Nisan'da ikinci kez erteledi. Telegram ayrıca her yatırımcının hissesinin % 72'sine kadar geri dönmeyi teklif ettiğini açıkladı. Şifreli mesajlaşma devi ilk olarak Ekim 2019'da TON'un lansmanını erteledi ve şimdi ikinci kez Nisan 2021'e kadar erteledi. Şirket, 2018'de ilk koin teklifinde 1.7 milyar dolar topladı.

Telegram, TON yatırımcılarına bir teklifte bulunuyor

Ekim 2019'da Telegram, gram tokenlarını ve blok zinciri ağı TON'u başlatmaktan birkaç hafta uzaktayken, ABD SEC, yasadışı bir ICO yürütmesi nedeniyle şirkete dava açtı.

TON, 30 Nisan 2021 tarihine kadar yatırımcılarına orijinal yatırımın % 110'unu almak için alternatif bir seçenek sunuyor; bu, Fesih Tutarından % 53 daha yüksek ya da yatırımcılar şimdi hisselerinin % 72'sini alabilirler. TON ağının lansman tarihi, 30 Nisan 2020'de SEC'in Ekim 2019'da davayı açtığı tarih olarak belirlendi. Telegram ayrıca TON'u başlatmak için ilgili makamlarla görüşmelerde bulunduklarını bildirdi.

Telegram borçları özkaynak kullanarak geri ödeyecek

Şifreli mesajlaşma devi ayrıca, düzenleyicilerin TON'un başlatılmasını engellemeye devam etmesi halinde şirketin borcu özkaynak kullanarak geri ödeyeceğini bildirdi. Şu anda, Telegram tamamen kurucusu ve CEO'su Pavel Durov'a aittir. Telegram’ın aylık 400 milyon kullanıcıya ulaştığı son döneminden söz eden şirket, özkaynak değerinin bu tekliften kaynaklanan potansiyel borcunun toplam tutarını en az birkaç kez aşacağına inanıyor. Birkaç kaynağa göre, Telegram projeyi Çarşamba günü erteleme kararından sadece günler önce başlatmayı planlıyordu.

 Ton.org web sitesi de, daha önce TON test ağının kodunu içeren test.ton.org'da yayınlanan bilgileri çoğaltarak çevrimiçi oldu. TON yatırımcıları ve geliştiricileri, Telegram'ın başarısız olması durumunda kendi TON çatalını başlatmayı planlayan gayri resmi bir grup olan TON Topluluk Vakfı'nı başlattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ