Küresel telekomünikasyon şirketi Vodafone, enerji üreten varlıkları şebekeye bağlamak için blockchain startup Energy Web ile birlikte çalıştı.

Telekom Şirketi Vodafone, Yenilenebilir Enerji Projesinde Bir Blockchain Şirketi İle İşbirliği Yapıyor

Küresel telekomünikasyon şirketi Vodafone, enerji üreten varlıkları şebekeye bağlamak için blockchain startup Energy Web ile birlikte çalıştı.

Global telekom şirketi Vodafone, yenilenebilir bir enerji projesi üzerinde çalışmak için blockchain şirketi Energy Web ile ortaklık kurdu. Ortaklık, SIM merkezli dijital defter teknolojisini IoT bağlantısıyla birleştirmeyi amaçlıyor. Nesnelerin interneti bağlantısı, dünyanın dört bir yanındaki “enerji varlıkları için güvenli kimlikler oluşturmak” amacıyla bu ortamdaki lider Vodafone Business tarafından sağlanacaktır. Vodafone'un dünya çapında 100 milyondan fazla bağlantısı var. Energy Web, Ortadaki bir yayında, işbirliğinin yenilenebilir ve dağıtılmış enerji varlıklarının entegrasyonunu birleştirmeye ve iyileştirmeye çalışacağını duyurdu.

Yenilenebilir ve dağıtılan varlıklar enerji şebekelerine güvenli bir şekilde entegre edilebilir

Orta zincirinde, blockchain şirketi, rüzgar türbinleri, bataryalar, ısı pompaları ve güneş panelleri gibi yenilenebilir ve dağıtılmış varlıkların bu ortaklık ile güvenli ve verimli bir şekilde enerji şebekelerine entegre edilebileceğini yazdı.

Telekom operatörlerinin SIM kartları kullanarak cep telefonlarını güvenli bir şekilde tanımlamasına benzer şekilde, telekom şirketi ile ortaklık, enerji şebekesi oyuncularının güç şebekelerine bağlı dağıtılmış enerji varlıklarını tanımasını sağlayacaktır.

Duyuruya göre, akıllı şebekedeki dağıtılmış üretim varlıklarını belirleme ve doğrulama yeteneği, istikrarı korumak için şart.

Teknoloji, gezegeni korumak ve insanların yaşamlarını iyileştirmek için kullanılabilir

Energy Web CEO'su Walter Kok, enerji geçişini gerçekleştirmede birden fazla sektörün yakınlaştığını gördüklerini söyledi. CEO'ya göre, enerji sektörü IoT bağlantısını dikkate almadan ancak bu kadar hızlı ve şimdiye kadar evrilebilir. CEO ayrıca Vodafone Business'ın IoT liderliğiyle enerji ve ademi merkeziyetçilik konusundaki uzmanlıklarını bir araya getirmenin güçlü bir kombinasyon oluşturduğunu belirtti.

 Vodafone Business IoT direktörü Erik Brenneis, merkezsiz, yeni nesil, düşük karbonlu cihazların sayısı arttıkça, konumlarına bakılmaksızın güvenli bir şekilde bağlantı kurma gereksinimlerinin de arttığını söyledi. Erik Brenneis, teknoloji ve bağlantının gezegeni korumaya ve insanların yaşamlarını iyileştirmeye yardımcı olabileceğine inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ