Ethereum Sanal Makinesinin lansmanı ile Telos, geliştiricilerin Ethereum Uyumlu akıllı sözleşmeler oluşturmasına ve yürütmesine olanak tanıyacak.

Telos, Ağındaki Ethereum Uyumlu Akıllı Sözleşmeleri Destekleyecek

Ethereum Sanal Makinesinin lansmanı ile Telos, geliştiricilerin Ethereum Uyumlu akıllı sözleşmeler oluşturmasına ve yürütmesine olanak tanıyacak.

Şu anda dünya çapında en aktif ikinci blok zinciri olan Telos, geliştiricilerin işlem ücretleri olmadan Ethereum uyumlu akıllı sözleşmeler oluşturmasına ve yürütmesine olanak tanımaktadır.

Telos, EOS blok zincirinin altında yatan yazılım olan EOSIO üzerinde çalışan merkezi olmayan uygulamaların ve merkezi olmayan otonom kuruluşların oluşturulmasını destekleyen akıllı bir sözleşme platformudur.

18 Haziran itibariyle, ağ, test ağında, bir EVIO'nun bir EOSIO blok zincirinde ilk uygulaması olduğu bir Ethereum Sanal Makinesi (EVM) başlattı.

Ethereum'a meydan okuyan biri mi?

Geliştiriciler, Ethereum'un birincil programlama dili olan Solidity'yi, Temmuz ayında ana ağda Telos EVM'nin hedef lansmanı öncesinde test ağında akıllı sözleşmeler yapmak için kullanmaya davet ediliyor.

Telos, işlem ücretleri talep etmeden saniyede 10.000 işlemi (TPS) desteklediğini iddia ediyor . Telos Vakfı'nın CEO'su Suvi Rinkinen, Telos'u Ethereum'a meydan okuma olarak vurguladı:

“Telos EVM ile insanlar nihayetinde merkezi olmayan uygulamaları olması gerektiği gibi, yüksek hızlarda, aracı olmadan ve kullanıcılar üzerinde sınırlama olmadan oluşturabilir ve dağıtabilirler. Daha da önemlisi, geliştiricilerin Telos EVM'den yararlanmak için yeni bir kod tabanı kullanmaları gerekmez. Telos EVM akıllı sözleşmelerini kolayca uygulamak için Solidity'yi kullanabilirler. ”

EOISO akıllı sözleşmeleri eosio.evm inşa etmek için meydan okuyan Syed Jafri, EVM ile geliştiricilerin “Sağlamlık kodunu hiçbir değişiklik gerekmeden 100 kat daha hızlı çalıştırabileceklerini” iddia etti.

Telos ağı

Telos, seleflerinin çoğundan farklı olarak, ilk koin teklifini başlatmadı ve Telos baş mimarı Douglas Horn'un daha “ekolojik olarak savunulabilir” ve enerji tasarruflu bir enerji tasarrufu yöntemi olduğunu savunan Delegated Proof-of-Stake olarak adlandırılan bir konsensüs mekanizması kullandı.

Bu Mayıs ayında Transledger, bloklar arası iletişim ve zincirler arası işlemleri mümkün kılmak üzere tasarlanan birlikte çalışabilirlik platformunu güçlendirmek için Telos'un blockchain teknolojisini kullanacağını açıkladı.

 Bu yılın başlarında Telos Vakfı'ndan bir ağ güvenliği tartışması sonrasında iki yönetim kurulu üyesine karşı harekete geçmesi istenmişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ