Web 3.0 Vakfı tarafından finanse edilen bir protokol, bir kerelik bir ilişkiden bir abonelik modeline geçerek kripto teminatını azaltmayı amaçlamaktadır.

Teminat Ödemeleri İçin Spotify Benzeri Abonelik Modeli Öneriliyor

Web 3.0 Vakfı tarafından finanse edilen bir protokol, bir kerelik bir ilişkiden bir abonelik modeline geçerek kripto teminatını azaltmayı amaçlamaktadır.

Web 3.0 Vakfı tarafından finanse edilen yeni bir blockchain protokolü, DeFi ve çapraz zincir uygulamalarındaki teminat gereksinimlerini azaltmayı vaat ediyor.

Interlay, Polkadot ve Bitcoin (BTC) arasında bir köprü kurmak için vakıftan bir hibe aldı. Bu projeden çıkan en son makale “Vaat: Teminat Azaltımı için Gelecekteki Kazançlardan Yararlanma” yeni bir protokol öneriyor.

Alice ve Bob sürekli ilişki içinde

Promise'in nasıl çalıştığını açıklamanın en kolay yolu bir örnektir. Diyelim ki Alice, Bob'u bir dizi görev için bir hizmet sağlayıcı olarak görevlendiriyor ve Bob'un periyodik olarak Alice'e bir hizmet sağladığı ve her seferinde ona 1 Eter ödediği bu ilişkinin devam ettiğini varsayalım.

Genellikle, ödemeyi alması ve görevi yerine getirmemesi durumunda Bob'un 1.5 Eter teminatını kilitlemesi gerekir. Promise ile Alice, Ether'i doğrudan Bob'a göndermek yerine Promise ile kilitlerdi. Bob, verilen hizmetin kanıtını verdikten sonra Promise aracılığıyla periyodik ödemeler alacaktı. Gelecekteki ödemeler ek kaldıraç görevi gördüğünden, Bob'un daha az miktarda teminat yayınlamasına izin verilebilir. Buradaki anahtar, ilişkinin bir kerelik değil, devam etmesi gerektiğidir.

Cointelegraph, COVID-19 salgını nedeniyle şu anda Japonya'da bulunan Promise'in yaratıcılarından Dr. Dominik Harz ile röportaj yaptı. Onun görüşüne göre Promise, Spotify'ın müzik endüstrisi için ne yaptığını teminat içeren işlemler için yapıyor:

“Ve bu kısa etkileşimi sıralı oyuna veya klasik bir abonelik modeline dönüştürüyor. Spotify'ı kullanıp kullanmayacağınızı düşünün. Aylık abonelik ödemek yerine, her şarkı için ayrı ayrı ödeme yaparsınız. Her bir şarkı çok ucuz olabilir. Sadece bu zihinsel yük var. Bu zihinsel işlemin “oh, bir sonraki şarkıyı gerçekten dinlemek istiyorum” diye düşündüğünüz yere mal oluyor? Ve gerçekten beş sent değerinde. Oysa sadece bir aboneliğiniz varsa, her şey yolunda. ”

Promise'ın bir kerelik bir ilişki için hiçbir faydası olmadığından, Dr. Harz başlangıçta potansiyel faydalanıcıların “sarılmış” tokenların borsaları ve ihraççıları olabileceğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ