Sayısız kripto paranın üstünlük için yarıştığı altcoin dünyasında, hangilerinin uygun yatırım fırsatları sunduğunu ayırt etmek çok önemlidir.

Temmuz 2023

Sayısız kripto paranın üstünlük için yarıştığı altcoin dünyasında, hangilerinin uygun yatırım fırsatları sunduğunu ayırt etmek çok önemlidir. Bu Temmuz ayında, her biri benzersiz potansiyele sahip birkaç coin yatırımcıları büyülüyor. İşte bu ayın en trend coinleri ve bunlara yatırım yapmayı düşünmek için ikna edici nedenler.

XRP

Ripple ve SEC arasındaki davada yaşanan son gelişmeler XRP'yi ilgi odağı haline getirdi. ABD'li bir yargıç, Ripple'ın kripto para borsalarına XRP satışının bir menkul kıymet teklifi oluşturmadığına hükmederek XRP'nin değerinde bir artışa neden oldu. Bu yazının yazıldığı sırada, XRP 7 günlük fiyat değişiminde %57'lik bir artış gördü.

Buna göre kripto, ilk 100'de en iyi performans gösteren ikinci kripto para birimi oldu. Bu hızlı kazancın ardından bir fiyat düzeltmesine gitmesine rağmen, XRP şu anda en ilgi çekici kripto varlıklarından biri olmaya devam ediyor. Öte yandan, performansı potansiyel olarak altcoin piyasasının geleceğini belirliyor.

Aave (AAVE)

Aave DAO kısa süre önce, kullanıcıların Aave V3 borç verme protokolünde tutulan teminat karşılığında basabilecekleri merkezi olmayan bir stabilcoin olan GHO'yu piyasaya sürdü. Aave V3'te varlıkları bulunan kullanıcılar, bu varlıkları GHO basmak için teminat olarak kullanabilir. Ayrıca bu varlıkları ödünç vererek getiri elde etmeye devam edebilirler.

Bu, GHO'ları ödünç almayı çok daha ucuz hale getirir. Öte yandan, aşırı teminatlandırma yoluyla istikrar da sağlanmaktadır. Başlangıçta GHO için para basma kapasitesi 100 milyon dolar ile sınırlıdır. Ancak bu durum yönetişim yoluyla değişebilir. Aave DAO, GHO'yu yönetir ve token sahipleri para basma kapasitesi, risk parametreleri, faiz oranları ve daha fazlası hakkında oy kullanabilir.

Ethereum (ETH)

Ethereum, "Shapella" yükseltmesine yaklaştıkça daha da ilginç bir olasılık haline geliyor. Bu yükseltme, sahiplerinin istedikleri takdirde stake edilmiş ETH tokenlarını geri çekmelerine olanak tanıyacak. Bu durum satış baskısının artmasına yol açabilecek olsa da, ETH'nin 7 günlük fiyat değişimi +%5,8 olduğu için piyasa çok endişeli görünmüyor.

Ethereum, akıllı sözleşmeler ve DApp'ler için başvurulacak blok zinciri olarak lider bir konuma sahiptir. Bu da onu kripto piyasasının kritik bir bileşeni haline getiriyor.

Binance Coin (BNB)

BNB Chain kullanıcıları opBNB platformu sayesinde 2. kademe bir seçeneğe sahip olacak. Şu anda test ağı aşamasında olan bu platformun, işlem ücretlerini inanılmaz derecede düşük tutarken saniyede 4.000'den fazla işlemi gerçekleştirmesi bekleniyor.

Ancak SEC'in Binance ve Binance.US aleyhine açtığı dava, BNB'yi çevreleyen bazı belirsizlikler yaratıyor. Buna bağlı olarak, son gelişmeler coin'in fiyatında önemli bir düşüşe yol açtı. Bu nedenle, önümüzdeki haftalarda BNB'yi takip etmek ilginç olacaktır.

Uniswap (UNI)

Uniswap kısa süre önce 11,84 milyar dolarlık rekor günlük işlem hacmine ulaştı. Ayrıca önceki rekorunu neredeyse ikiye katladı. Kullanıcılar, Silicon Valley Bank'ın başarısızlığının ardından baskı altına giren kilit stabilcoin USDC'yi alıp satmak için akın etti.

Hacimdeki bu artış Uniswap'in kripto piyasası altyapısının kritik bir parçası olduğunu gösteriyor. Ayrıca, piyasa kaosu sırasında bile büyük hacimleri idare etme kabiliyetinin altını çiziyor.

Cosmos (ATOM)

15 Mart'ta Cosmos ağı v9-Lambda yükseltmesini alacak. Ayrıca ağa çoğaltılmış güvenlik (RS) de getirilecek. Bu, Cosmos ağındaki blok zincirlerinin Cosmos Hub'dan güvenlik kiralamasına olanak tanıyacak. Bu yükseltme, Cosmos projesi kapsamında kademeli olarak yaygınlaştırılan daha geniş bir zincirler arası güvenlik (ICS) konseptinin bir parçasıdır. Cosmos tabanlı projeler, doğrulayıcıları ve güvenlikleri hakkında endişelenmek yerine benzersiz güçlü yönlerine odaklanabilirken, ATOM stakerları da bazı ekstra getiriler elde edebilir.

Polygon (MATIC)

Polygon, MATIC tokeninin POL olarak yeniden markalanmasını ve çeşitli tokenomik değişiklikler getirilmesini önerdi. Teklifte POL, sahiplerinin birden fazla blok zincirinde doğrulayıcı olarak hizmet vermesine, protokol ödüllerinden, işlem ücretlerinden ve Polygon ekosistemindeki çeşitli zincirler tarafından sunulan potansiyel ekstra ödüllerden yararlanmasına olanak tanıyan "hiper üretken bir token" olarak adlandırılıyor.

POL emisyonları, protokol geliştirme, araştırma, ekosistem hibeleri ve Polygon'un benimsenmesini artırmak için çeşitli teşvikleri destekleyecek bir topluluk hazinesini finanse etmek için kullanılacaktır.

Sonuç

Sonuç olarak, bu kripto para birimleri önemli bir potansiyel göstermiştir. Temmuz 2023'te izlemeye değerdirler. Her biri benzersiz avantajlar sunmaktadır. Buna göre, yatırım yapmadan önce ilgili riskleri anlamak ve kapsamlı bir araştırma yapmak çok önemlidir. Kripto yatırımlarına her zaman piyasa dinamiklerini ve finansal hedeflerinizi net bir şekilde anlayarak yaklaşmayı unutmayın.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ