Haziran ayında, BTC'nin fiyatının 31.600 $'dan 17.744 $'a kadar düştüğü görüldü. Temmuz ayı, BTC için tarihsel olarak olumlu bir ay olduğunu kanıtladı.

Temmuz Ayında Bitcoin

Haziran, 31.600 $ seviyesinin hemen üzerinde başladığı ve 17.744 $ gibi düşük bir seviyeye düştüğü için, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) için düşüş olan bir ay oldu.

BTC'nin fiyatı aylık açılışından 30.000 $ seviyesinin altına düştü. Daha sonra neredeyse bir hafta bu seviyede kaldı. Bunun ardından fiyatı daha da düşerek 29.000 dolar seviyesini aşağı yönde kırdı. Bundan sonra, amiral gemisi kripto düşmeye devam ettikçe BTC'nin fiyatı toparlanamadı.

Ay boyunca bir aşamada BTC, 21.000 dolar seviyesine çıkmadan önce 17.744 dolara kadar düştü . Görünüşe göre BTC'nin fiyatı şimdi 21 bin dolar civarında konsolide oldu. Bu konsolidasyon göz önüne alındığında yatırımcılar, özellikle BTC'nin Temmuz ayındaki tarihi performansı göz önüne alındığında, Temmuz'un kripto para için neler sakladığını merak ediyor.

Hem 2020 hem de 2021 yılının Temmuz ayında BTC'nin fiyatı sırasıyla yaklaşık %24 ve %18 arttı. Temmuz 2019'da fiyattaki %6,81'lik düşüşün yanı sıra, Temmuz ayının BTC için mükemmel bir ay olduğu kanıtlandı.

Kripto tüccarı Crypto Tony gibi kripto topluluğundaki bazı kişiler, Temmuz 2022'nin BTC için dalgalı bir ay olacağına inanıyor . Öte yandan, 100x'in kurucu ortağı Arthur Hayes, 4 Temmuz'un Amerika Birleşik Devletleri'nde resmi tatil olması ve bankaların kapalı olması nedeniyle BTC'nin fiyatının Temmuz ayının ilk günlerinde düşeceğini tahmin ediyor.

Yatırımcılara Temmuz ayında BTC fiyatının ne yapacağı konusunda daha iyi bir fikir verecek temel göstergelerden biri, BTC'nin 200 haftalık hareketli ortalamaya (MA) göre konumu. BTC'nin tarihinde ilk kez, ayın sonuna kadar haftalık 200 MA'nın altında kapanması bekleniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ