Çinli teknoloji ve eğlence devi Tencent, kendi metaverse odaklı bölümünü oluşturduğunu duyurdu.

Tencent, Metaverse Pazarı İçin Genişletilmiş Gerçeklik Birimi Kuruyor

Genişletilmiş gerçeklik birimi olarak adlandırılan bölüm, donanım ve yazılım geliştirmeleri de dahil olmak üzere tüm meta veri tabanına dayalı çabaları kapsamakla görevlendirilecek. Raporlara göre şirket, bu birimde 300'den fazla kişiyi istihdam etmeyi hedefliyor ve Tencent, maliyet düşürme önlemlerinin uygulanması sürecinde bile buna büyük bir önem veriyor.


Tencent Metaverse Division'ı Resmi Olarak Duyurdu

Çin'in en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Tencent, metaverse'e girmek için bir adım daha attı. Reuters'e göre , Çinli teknoloji ve eğlence devi, şirketin metaverse odaklı pazara girme hedefiyle yürüteceği tüm girişimleri kapsayacak olan genişletilmiş gerçeklik biriminin oluşturulduğunu duyurdu.

Bölüm, mevcut Global'in Baş Teknoloji Sorumlusu Li Shen tarafından yönetilecek ve şirketin eğlence bölümünün bir parçası olacak. Birimin alacağı yön hakkında henüz çok fazla bilgi olmasa da, kaynaklar şirketin meta veri tabanı için hem yazılım hem de donanım ürünleri üreteceğini belirtiyor. Bu Tencent'in Meta ve Microsoft gibi şirketler için güçlü bir rakip olmaya hazırlandığı anlamına geliyor.

Ağırlığı Üstüne Koymak

Genişletilmiş gerçeklik birimi, Tencent'in kurumsal yapısındaki başka bir birim gibi görünmüyor. Ünite sözde bu yılın başından beri tamamlanıyor. Şirket farklı metaverse güdümlü projelere adanmış 300'den fazla kişiden oluşan bir kadroya sahip olmayı hedefliyor.

Bu şirketin bir tutku projesi olarak kabul edilmesiyle, şirket maliyet düşürücü önlemler uygularken, piyasanın makroekonomik koşulları nedeniyle işe alım çabalarını yavaşlatırken bile metaverse ve genişletilmiş gerçeklik projelerine ne kadar önem verildiğinin hakkında çok şey söylüyor. Tencent'in kurucusu. Ancak kaynaklar, bu vizyonun gelecekte birimin odağına ve performansına göre değişebileceğini de belirtti.

Meta gibi diğer şirketler de, metaverse donanım ve yazılımı söz konusu olduğunda üstünlük sağlamak için metaverse cihazlarına ve platformlarına yatırım yapıyor ve birleşik bir sanal gerçeklik platformu sunan ilk kişi olmayı hedefliyor. Ancak, Meta'nın yakın zamanda kabul ettiği gibi, bu onların Ar-Ge alanında para kaybetmelerine neden olacak.

Meta veri deposu standartlarını tamamlama çabaları da olmuştu. Meta, Microsoft ve Epic Games gibi diğer şirketler, metaverse platformları için ortaklaşa oluşturulan standartların oluşturulmasını koordine etmek için açık etkinliklerden bilgi toplama fikriyle Metaverse Standartlar Forumu'nu başlattı .

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ