Terra Classic ağı, ekosisteminin hayati bir bölümünü 6 Aralık'ta yeniden açmaya hazırlanırken, topluluk LUNC için başka bir fiyat artışı bekliyor.

Terra Classic, IBC Kanallarını Yeniden Açarken Büyüyor – LUNC Fiyatını 0,10$

Terra Classic ağı, ekosisteminin hayati bir bölümünü 6 Aralık'ta yeniden açmaya hazırlanırken, topluluk LUNC için başka bir fiyat artışı bekliyor.
TerraFinder'dan alınan verilere göre, Terra ağındaki en büyük işlem, tek bir işlemde 5,4 milyon LUNC jetonunun yakılmasının ardından 4 Aralık'ta gerçekleşti.

Terra Classic geliştirme grubu tarafından Twitter'da onaylandığı üzere, Inter Blockchain Communication'ın (IBC) Terra Classic ağı tarafından yeniden açılması için her şey hazır. Buna göre, @reXxTerraRebels grubu bir Twitter gönderisinde IBC'nin 6 Aralık'ta kullanıma sunulacağını duyurdu. Ağın geliştiricilerinden birinin yaptığı açıklamaya göre, Terra topluluğunun yükseltmenin şekillenmesi için daha fazla yönetişim önerisi iletmesi gerekiyor.

Bununla, topluluk, müşteri güncellemelerinin daha fazla işlenmesini kolaylaştırmak için yönetişim tekliflerini iletmelidir. Ayrıca, teklif alıntısı ayrıca kodun zaten test edildiğini ve geliştiricilerin topluluktan ek incelemeler oluşturmak için daha fazla test yaptığını ortaya çıkardı. Yükseltme nedeniyle geliştirici, bu sefer herhangi bir kesinti olma ihtimalinin düşük olduğunu vurguladı.

Geliştiricilerin ilk planı, IBC'nin yeniden açılmasını v23 yükseltmesinin başlatılmasıyla eşleştirmekti. Bununla birlikte, ağın çekirdek geliştiricisi Edward Kim, geçen ay ekibin Cosmos protokolündeki olaylardaki değişikliklere ayak uydurmak için programı kaydırmaya karar verdiğini açıkladı. Sonuç olarak, IBC kanallarının kullanıcılara yeniden açılması önerisi 5 Aralık'ta başlatıldı.

Bu, platform için bir başka önemli başarı anlamına gelir çünkü LUNC belirteci için fayda sağlayabilir. Böylece geliştiriciler, LUNC'yi entegre edecek ve güçlü Terra Classic topluluğuna hitap edecek projeler inşa edip yükselterek Cosmos ekosisteminin başka bir bölümüne daha fazla değer yayabilirler. V23 yükseltmesinin yanı sıra, Terra Classic ekosisteminde barındırmak için LUNAv2'de geliştirilen projeleri yaparak ağ tamamen Cosmos ile birlikte çalışabilir olacak.

Kim'e göre geliştirme ekibi, Terra Labs'in ekosistem çökmesinin zirvesinde iletişimi kesmesinin ardından iletişim hatlarını açmaya çalışıyor.

Tek Cüzdan Yakılan 5,4 milyon LUNC

Terra ağındaki en büyük işlem, ekosistemin bir kerede 5,4 milyon LUNC jetonunun yakılmasına tanık olmasının ardından 4 Aralık'ta gerçekleşti. TerraFinder'dan alınan verilere göre işlem, bağımsız Terra doğrulayıcı LUNCDAO ile bir bağlantı öneren bir mesajla birlikte geliyor.

Ayrıca LUNCDAO, Terra Classic ekosisteminin yeniden canlanmasını desteklemek için sürekli olarak olabildiğince çok LUNC yaktığı için en aktif LUNC yakan platform olarak ortaya çıkmıştır. LUNCDAO, en yüksek yanma oranına sahip beşinci sırada yer alıyor ve net toplamda 4 milyonun üzerinde kayıt yapıyor.

Kasım ayında LUNCDAO, tek bir işlemde 22 milyona yakın token yaktı ve bu da onu en büyük faaliyetlerinden biri haline getirdi. Terra ekosistemini yeniden canlandırmaya yönelik daha geniş kampanya devam ederken, topluluk, yolculuğun kritik bir parçası haline geldi. Bağımsız grup Terra Rebels, topluluğun önümüzdeki haftalarda token fiyatının 0,10$'a yükselmesini beklediği için bu amaca tamamen bağlı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ