Binance, spot ve marj ticaretinden toplanan yaklaşık 1.8 milyon dolar değerinde LUNC yaktı.

Terra Luna, Binance

Binance, spot ve marj ticaretinden toplanan yaklaşık 1.8 milyon dolar değerinde LUNC yaktı.
Bu ve diğer gelişmelerin bir sonucu olarak altcoin, Ethereum gibi diğer tokenlerden daha iyi performans göstermeye devam ediyor.
İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası Binance, token arzını azaltmaya yardımcı olacağına söz verdikten sonra ilk LUNC token yakma günlerinin tamamlandığını duyurdu.

Binance CEO'su Changpeng Zhao'nun (CZ) bir tweetine dayanarak, spot ve marj ticaretinden toplanan yaklaşık 1.8 milyon dolar değerinde LUNC yok edildi. "Token yakma", anahtarları bilinmeyen belirli bir adrese bir kripto para birimi göndermek anlamına gelir. Bu jetonlar, kimse onlara erişemediğinden yok edilmiş olarak kabul edilir. Özellikle, bu aktivite, fiyat için teorik olarak iyi olan token dolaşım arzını azaltır.

Eylül ayının sonlarında Binance, kullanıcılar için iyi bir ticaret deneyimi sürdürürken “LUNC topluluğunun alım satım ücretlerini yakma önerisine yanıt olarak” yakma mekanizmasını uygulayacağını belirtti. O sırada CZ, alım satım ücretlerinin yalnızca LUNC/BUSD ve LUNC/USDT spot ve marjin alım satım çiftlerinde tahsil edileceğini açıkladı.

CZ “Ücretler LUNC'ye dönüştürülecek ve ardından yakma adresine gönderilecek. Yanık, kullanıcılara değil, bizim pahasına ödenir. ”  dedi. Ona göre bu, tüm kullanıcılar için adalet sağlayacak ve LUNC'nin ticaret deneyiminin ve likiditesinin aynı kalmasını sağlayacaktır.

Ancak LUNC Burner web sitesine göre, piyasaya sürülmesinden bu yana tokenin toplam arzının yalnızca yüzde 0,2'si yakıldı. Buna göre Binance, LUNA'nın arzının yalnızca yüzde 0,08'ini yakmayı başardı, bazılarının bunaltıcı olduğunu ve fiyatı olumlu etkileme olasılığının düşük olduğunu düşündüğü rakamlar.

Yine de, Ağustos ayında staking'in etkinleştirilmesi sayesinde Eylül ayında fiyatı yüzde 300'ün üzerinde yükselen LUNC'a alıcılar akın etmeye devam ediyor. LUNC, yüzde 37,8 yıllık ödül ile bugün bahis yapmak için en karlı tokenlerden biri olmaya devam ediyor. Bugüne kadar, dolaşımdaki tokenlerin yüzde 8,5'i Staking Rewards verilerine göre stake edildi. Geçen hafta, tokenin Binance'deki işlem hacmi de geçen hafta Ethereum'u geçerek Bitcoin'den sonra ikinci oldu.

Luna Classic (LUNC), projenin algoritmik stabilcoini dolara karşı sabit değerini kaybettikten sonra Mayıs ayında patlayan Terra Classic Blockchain'in yerel tokenidir. Tokenin fiyatının neredeyse sıfıra düşmesiyle, projenin kurucusu Kore doğumlu Do Kwon ve bazı topluluk üyeleri, tokenin şişkin arzını azaltmak için bir yakma mekanizmasının tanıtılmasını içeren bir kurtarma planı başlattı.

Eylül başındaki düşüşe rağmen, LUNC'nin değeri geçen hafta yüzde 74'ün üzerinde arttı ve geçen ay hala yüzde 60'ın üzerinde. Yine de, LUNC'nin fiyatı, Terra ekosistemleri üzerindeki artan incelemeyle birlikte, tam bir iyileşme beklentilerini azaltan tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 100 $'dan hala çok uzak. Son zamanlarda, token, son 24 saat içinde yüzde 6.99'luk bir düşüşün ardından 0.002998 dolardan işlem görüyordu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ