Birkaç yatırımcı, LUNA'nın çöküşüyle ​​ne kadar para kaybettiklerini konuşmak için sosyal medyaya gitti ve bazıları tüm birikimlerini kaybettiklerini söyledi.

Terra LUNA  Hikayeleri

Birkaç yatırımcı, LUNA'nın çöküşüyle ne kadar para kaybettiklerini konuşmak için sosyal medyaya gitti ve bazıları tüm birikimlerini kaybettiklerini söyledi.

Başka bir yerde, bir kripto hedge fonu olan Arca, stabilcoin istikrarını kaybederken bile UST'yi ikiye katlıyor ve yatırımcılarına UST'nin yakında 1 dolara geri döneceğine inandığını söylüyor.

LUNA hikayeniz nedir? Diğer birçok yatırımcı gibi, daha önce yüksek uçan kripto para birimini en yüksek seviyesinde satın aldıysanız, büyük olasılıkla bir ton para kaybetmişsinizdir. Pek çok yatırımcı sosyal medyayı LUNA korku hikayeleri hakkında konuşmak için kullandı; tüm birikimlerini kaybedenlerden, 100 dolardan para çekme şansına sahip olan ancak tutunup her şeylerini kaybedenlere kadar.

LUNA, sadece geçen hafta değerinin yüzde 99,99'unu kaybetti ve 85 dolardan, basın zamanında 0,03 dolardan işlem görmeye düştü ve bu, siz bunu okurken büyük olasılıkla daha düşük olacaktır. 120$'a yakın bir önceki zirveden ve 40 milyar$'lık piyasa değerinden, LUNA şimdi sadece 78 milyon$ değerinde.

Beklendiği gibi, geçen hafta milyarlarca dolar kaybedildi. Birçok yatırımcı hikayelerini paylaşmak için Twitter ve Reddit'e gitti ve bir tanesi r/TerraLuna alt-Reddit'inde şunları söyledi:

Tüm hayat birikimimi kaybettim. Luna'yı 85 dolardan satın almıştı, ne yapacağımdan emin değildim.

Diğerleri için, onları alan açgözlülüktü. Bir yatırımcı, LUNA 100 doları kırdığı halde parayı çekmediği için kripto portföyünün 25.000 dolar arttığını gördüğünü açıkladı. Kaza başladığında, herkes tokenlerini sattığı için parayı çekemedi.

100 dolar iken nakde çevirmeliydim, o zaman 25.000 dolar artmış olurdum. Ama daha fazla para kazanmayı umarak açgözlü oldum, böylece en azından ailem için bir ev için peşinat ödeyebilirim. O zaman ev ve tasarruf yok sanırım.

Diğerleri için, sonuçlar portföylerini kaybetmekten çok daha kötüydü. LUNA'yı satın almak için kredi çektikten sonra derin bir borç içinde kalmışlardı. Bir Redditor paylaştı:

450.000 dolardan fazla kaybettim, bankaya ödeyemem. Yakında evimi kaybedeceğim. evsiz kalacağım.

Arca, LUNA Katliamına Rağmen UST'yi İkiye Katladı

500 milyon doları aşan bir kripto hedge fonu olan Arca, UST'ye inanan birkaç kişiden biri, LUNA'ya bağlı stabilcoin, çoğu kişinin tokenin neredeyse kesin ölümüne yol açtığına inandığı bir bağlantı. CNF'nin bildirdiği gibi, yaklaşık 9 trilyon dolarlık varlığa sahip dünyanın en büyük fon yöneticisi BlackRock bile UST ile bağlantıları reddetti.

Arca, UST'nin geri döneceğinden emin. Bu, 'istikrarlı' madeni paranın mandalını kaybetmesine ve 0,3 $'a düşmesine rağmen. O zamandan beri, henüz 1 $ işaretine ulaşmamış olmasına rağmen, 0,6 $'a geri döndü.

Yatırımcılara yazan Arca CEO'su Rayne Steinberg şunları söyledi:

Bu analizden sonra, UST'nin eninde sonunda sabitlenmesini sürdüreceğini ve bir dizi çekici fırsatın ortaya çıktığını hissettik ve hissetmeye devam ettik. Örneğin, DYF'de (Dijital Getiri Fonu) önemli bir indirimle UST satın alabildik ve daha sonra, en yüksek korku sırasında alıcı/satıcı dengesizliği göz önüne alındığında %100 APY (yıllık yüzde verim) ödeyen FTX'e para yatırabildik.

Steinberg, iki kripto para birimini içeren geçmiş krizlere atıfta bulunarak, “2008/2009'dan son yıllarda SUSHI ve LEO (Bitfinex) dahil olmak üzere sıkıntılı durumlarda önemli deneyime sahibiz” diye ekledi. "Diğerleri korktuğunda alıcı olmak için bu fırsatları memnuniyetle karşılıyoruz."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ