Slowmist istihbarat bölgesi ekibi, Terra kullanıcılarının Google Ads'i kullanan bir kimlik avı saldırısında 4,31 milyon dolar değerindeki varlıklarını kaybettiğini ortaya çıkardı.

Slowmist istihbarat bölgesi ekibi, Terra kullanıcılarının Google Ads'i kullanan bir kimlik avı saldırısında 4,31 milyon dolar değerindeki varlıklarını kaybettiğini ortaya çıkardı.

Yakın tarihli bir kripto dolandırıcılığında, Terra (LUNA) ağ kullanıcıları ve Nexus, Anchor ve Astroport dahil olmak üzere çeşitli alt DeFi protokolleri, Google Ads kullanılarak bir kimlik avı saldırısının hedefi oldu.

Slowmist istihbarat bölgesi ekibi bu dolandırıcılığı Twitter'da tespit edip bildirdi ve Terra kullanıcılarının 4.31 milyon dolar değerindeki varlıklarını kaybettiğini ortaya çıkardı. Bu kimlik avı saldırısı, bu ayın 12'si ile 21'i arasında yapıldı. Yaklaşık 52 adresten terra1fz57nt6t3nnxel6q77wsmxxdesn7rgy0h27x30'a kötü niyetli bir para transferi yapıldı.

Bu kötü niyetli Terra reklamları, yasal Google Reklamlarına benzediğinden, insanların bunları belirtmesi zor olabilir. Slowmist ekibi, bu reklamların arama sonuçlarının en üstünde bulunan açılır reklamlar olduğu sonucuna vardı. Google'da Terra'yı arayan kullanıcılar genellikle ilk arama sonucunu tıklar ve bu nedenle çoğu zaman dolandırılırlar.

Bu kötü niyetli web sitelerinden bazıları, alan adlarını değiştirmeyi umursamadıkları için kolayca tanımlanabilirdi. Slowmist ekibi, Google reklamlarının tanımlanması kolay bağlantılara sahip olduğundan bahseder. Ancak, kullanıcılar bu bağlantıya tıkladığında onları Terra cüzdanına yönlendirir. Kullanıcılardan cüzdanlarını bağlamalarını ve tohum cümlelerini eklemelerini isteyebilir.

Bir tohum cümlesi, belirli bir cüzdanla ilişkili kriptoya erişim sağlar. Genellikle kripto cüzdanı tarafından üretilen bir dizi kelimedir. Bu nedenle, asla paylaşılmamalıdır.

Ayrıca Slowmist ekibi, Terra kullanıcılarını bu dolandırıcılıklara karşı ekstra dikkatli olmaları ve anonim veya şüpheli bağlantılara tıklamamaları konusunda uyarıyor.

Terra Wallet Leap, Özel Token Satışlarında 3.2 Milyon Dolar Topladı

Bir medya bildirisine göre, Terra blok zinciri fonu tarafından gözaltına alınmayan bir kripto para cüzdanı oluşturmak için bir başlangıç şirketi olan Leap, bir medya açıklamasına göre CoinFund ve Pantera Capital'den Arrington Capital, Accel ve Terraform Labs'ın bağışlarıyla 3.2 milyon dolar fon topladı.

Leap, LEAP yönetim tokenininn ve hizmetlerinin özel satışı için finansmanı artırdı ve Mart ayında yayınlanan bir makalede, özel satış için tokenlerin %8'ini belirledi. Bu tahminler doğruysa, finansman döngüsü projeye 40 milyon dolara mal oluyor.Leap cüzdanının kurucusu Sanjeev Rao, kesin rakamlar hakkında yorum yapmayı reddetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ