Do Kwon, Luna Foundation Guard ile herhangi bir Bitcoin rezervini nakde çevirmediğini söyledi.

Terra Luna ve Terra Luna Classic Kurucusu, Tutuklama Emri Çıktıktan Sonra Bitcoin Servetini Nakde Çevirmeyi Reddetti

Do Kwon, Luna Foundation Guard ile herhangi bir Bitcoin rezervini nakde çevirmediğini söyledi.
Pazar araştırması, LFG'nin Eylül ortasında bir cüzdan oluşturduğunu ve kripto borsalarına 3.000'den fazla Bitcoin aktardığını gösteriyor.
Interpol'ün bu hafta başında Terra'nın kurucusu Do Kwon'a Kırmızı Bildiri yayınlamasından bu yana Terra'da çok şey oluyor. Son soruşturmalarında Güney Koreli savcılar, Do Kwon'un elinde tuttuğu Bitcoin rezervlerinin izini sürüyorlar. Bildirildiğine göre, Do Kwon'a ait 67 milyon dolar değerinde 3.313 Bitcoin hareket halinde.

Sonuç olarak, savcıları kaçak Terra kurucusunun varlıklarının dondurulması için adımlar atmaya sevk etti. Ancak yeni bir tweet'te Kwon, medya kuruluşlarını kendisi hakkında "yanlış bilgi" yaymakla suçladı. Şu anda Luna Foundation Guard ile Bitcoin rezervlerini nakde çevirmediğini söyledi. Medyadaki iddialara yanıt veren Kwon, şunları söyledi:

Tüm bunlarda muhtemelen en şaşırtıcı olan şey, yayılan yanlış bilgi miktarıdır. İddia edildiği gibi “para çekme” yok, en azından geçen yıl kucoin veya okex kullanmadım ve tfl, lfg veya başka herhangi bir kuruluşun fonu dondurulmadı.

Bu haftanın başlarında Interpol, Güney Koreli savcıların talebi üzerine bu yılın başlarında Terra ekosisteminin çöküşü ve yatırımcıların servetinde 60 milyar dolardan fazla erozyona yol açan bir Kırmızı Bülten yayınladı. Ancak bir Twitter mesajında Kwon, hiçbir yerde saklanmadığını söyledi. Bir Twitter sohbetine yanıt veren Kwon şunları söyledi:

Evet, dediğim gibi, saklanmak için hiç çaba sarf etmiyorum, yürüyüşlere ve alışveriş merkezlerine gidiyorum, son birkaç haftadır hiçbir CT bana rastlamadı.

Araştırma Raporları Farklı Bir Hikaye Anlatıyor

Terra'nın kurucusu Do Kwon, fonları hiçbir yere taşımadığını iddia etse de, soruşturmalar farklı bir hikaye anlatıyor. Güney Koreli savcılara göre, Kwon'un Luna Foundation Guard'ına bağlı bir cüzdan, KuCoin ve OKX kripto borsalarına 67 milyon dolar değerinde 3.313 Bitcoin transfer etti.

Her iki borsa da şu an için herhangi bir şey hakkında yorum yapmaktan kaçındı. CryptoQuant tarafından yapılan bir başka araştırma, Luna Foundation Guard'a ait bir cüzdan adresinin 15 Eylül'de oluşturulduğunu gösteriyor. Onlar da 3310 Bitcoin'in cüzdandan KuCoin ve OKX'e taşındığını buldular. Bloomberg'e yaptığı bir e-posta açıklamasında CryptoQuant şunları kaydetti:

CryptoQuant, işlem kalıplarına, bitişik akışlara ve kamuya açık olmayan maddi bilgilere dayalı olarak LFG'nin sahip olduğu yeni Bitcoin adreslerini belirledi.

Do Kwon, LFG'nin rezervlerinden herhangi bir Bitcoin taşımadığını iddia ederken, CryptoQuant CEO'su Ki Young Ju'nun bir uyarısı var. Son tweetinde, konuyla ilgili bazı "kamuya açık olmayan maddi bilgilere" sahip olduklarını kaydetti.

Daha önce Do Kwon, gerekirse soruşturma kurumlarıyla işbirliği yapacağını söylemişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ