Terra'nın LUNA'sı bir gecede yüzde 10 kazandıktan sonra bugün 106 dolarda yeni bir zirveye ulaşırken, Bitcoin yaklaşık üç aydır ilk kez 48.000 doları gördü.

Terra'nın LUNA'sı bir gecede yüzde 10 kazandıktan sonra bugün 106 dolarda yeni bir zirveye ulaşırken, Bitcoin yaklaşık üç aydır ilk kez 48.000 doları gördü.

Bu, Do Kwon liderliğindeki ve Terra blok zinciri ağının geliştirilmesinin arkasındaki şirket olan Terraform Labs tarafından BTC'de 135 milyon dolarlık satın alma işlemini takip ediyor.

Aylarca süren yatay ticaret ve sürdürülemeyen yükseliş rallilerinden sonra, Bitcoin bugün yaklaşık üç aydır ilk kez bir kez daha 48.000 doların üzerinde işlem gördü. Terra'nın Bitcoin'in kazanımlarıyla çok ilgisi var ve yerel tokeni LUNA da büyük bir kazanç oldu ve yeni bir rekor kırdı.

Basın zamanında, BTC geçen gün marjinal yüzde 1,6 artışla 47.918 dolardan işlem görüyor. O sırada, üç ay önce 31 Aralık'tan bu yana ilk kez 48.000 $'ın üzerinde işlem görerek gün içi en yüksek seviyesi 48.086 $'ı belirledi. O zaman, Bitcoin 28.000 $ ile 45.000 $ arasında bir aralıkta işlem görmeden önce 28.000 $ 'a düştü. Kripto para hala Kasım ayının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.680 doların yüzde 30 altında.

Bitcoin IRA'nın kurucu ortağı Chris Kline, Bitcoin'in esnekliği ve son çıkışı hakkında yorumda bulundu: Son altı ay boyunca kripto, güçlü makroekonomik karşı rüzgarların menzil içinde kalarak geleneksel pazarları bozmasına rağmen esnekliğini ve alaka düzeyini gösterdi. Şimdi kripto, parlamak için en büyük fırsatıyla merkez sahnede.

Mobil dijital banka MinePlex'in kurucu ortağı Alexander Mamasidikov, BTC fiyatında yükselişte olduğumuzu ve yatırımcıların terk edilmek istemediğini belirtti.

“Dijital para birimine devam eden sermaye sıçraması, yatırımcıların Bitcoin'i Kasım 2021'den bu yana görülmeyen bir yüksekliğe çıkarabilecek bir fiyat hareketinde arka koltukta oturmak istemediklerinin bir işareti” dedi.

Terra LUNA Aya Ateş Etti, Bitcoin'e 10 Milyar Dolar Taahhüt Etti

Bitcoin, yıl boyunca zemin kazanırken ve kayıplarını sildikçe, Terra blok zincirinin yerel tokeni LUNA, çizelgelerde öne çıkan oyuncu oldu. Basın zamanında, LUNA yüzde 10.12 artışla 103.17 dolar işlem görüyor. Token, etkileyici rallisi devam ederken geçtiğimiz gün 106 dolarla yeni bir rekor kırdı.

LUNA çıkışı, Terraform Labs'ın (Terra blok zincirinin arkasındaki şirket olan) kurucusu Do Kwon'un, firmanın Bitcoin üzerinde 10 milyar dolarlık bir bahis yaptığını açıklamasının ardından geldi. Dün, 28 Mart, şirket, Ocak ayının sonundan bu yana yaptığı diğer alımlara ek olarak, BTC'de 135 milyon dolar kazandı.

Basın zamanında, Terraform Labs, Singapur merkezli Luna Foundation Guard aracılığıyla mevcut fiyatlarla 1,33 milyar dolar değerinde 27.784.96954740 BTC'ye sahip.

Satın alma, Kwon'un Terra blok zincirinin yerel sabit parası olan UST'nin Bitcoin Standardını (temelde Bitcoin ile bir varlığı destekleyen) benimseme planının bir parçası.

Şu anda Kwon'un daha fazla BTC toplamaya hazır 3 milyar doları var, ancak bir hafta önce satın almaları destekleyecek altyapının hala hazır olmadığını açıkladı.

BTC alımı, Kwon'un UST stablecoin'inin desteğine yönelik eleştirilere yanıt verme çabasının bir parçası. 1:1 ABD doları ile desteklenen (sözde) Tether'in aksine, UST değildir. Terra ağındaki LUNA jetonlarının algoritmik bir şekilde yayınlanması ve imha edilmesiyle desteklenir, öyle ki 1 UST satın alındığında, 1 $ değerinde LUNA kalıcı olarak yakılır.

Kwon, Bloomberg'e şunları söyledi:

Bitcoin ile özellikle ilgilenmemizin nedeni, onun en güçlü dijital rezerv varlığı olduğuna inanmamızdır. UST, para politikasının bir parçası olarak Bitcoin standardını uygulayan ilk internet dijital para birimi olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ