Muhtemelen tarihte bir spor sponsorluğu anlaşmasına ilişkin ilk DAO oyu olarak etiketlenebilecek olan Terra, Major League Baseball'un Washington Nationals ile yeni spor sponsorluğu anlaşmasını resmen duyurdu.

Muhtemelen tarihte bir spor sponsorluğu anlaşmasına ilişkin ilk DAO oyu olarak etiketlenebilecek olan Terra, Major League Baseball'un Washington Nationals ile yeni spor sponsorluğu anlaşmasını resmen duyurdu.

MLB devam eden bir lokavtla uğraşırken, Terra, büyüyen blok zinciri için önemli bir kilometre taşını işaretleyerek ilk spor katılımlarını sağlamlaştırdı. Geçen hafta Terra'nın yönetişim platformunda yayına giren Terra Luna topluluğuna yönelik resmi DAO teklifine göre, blockchain Ulusallar için beş yıllık bir sponsorluk anlaşması için 38,5 milyon dolar ödeyecek.

Terra Luna, Washington Nationals ve Yeni Bir Spor Sponsorluğu Dalgası mı?

Geçen yıl Bitcoinist'te özel spor kapsamına başladık ve kesinlikle bunun gibi bir spor sponsorluğu anlaşması görmediğimizi söyleyebiliriz. İlk kez bir DAO mekanizması aracılığıyla bir topluluk oylaması görüyoruz . Kesinlikle Kuzey Amerika'da bir "büyük 4" lig (NFL, MLB, NHL ve NBA'den oluşan) ile güvence altına alınan bir anlaşma etrafında. Teklif geçen hafta yayınlandı ve hafta sonu kesin bir onaydı, ayrıntılar sınırlıydı.

Geçtiğimiz yıl boyunca oldukça fazla sayıda spor sponsorluğu ve ortaklık anlaşmasını ele aldık ve kuşkusuz, bir MLB takımı kısa listemizde değildi. NBA, Coinbase ile lig çapında bir anlaşma ve Mark Cuban gibi vokal takım sahibi savunucuları da dahil olmak üzere kripto ile ilgili anlaşmalarda tartışmasız lider oldu. Ek olarak, Crypto.com'un Los Angeles şehir merkezindeki arena adlandırma haklarını satın alması ve NBA'nin blok zincirle ilgili mülklere yönelik daha geniş girişimleri Dapper Labs ve Top Shot'u düşünün gibi diğer manşet anlaşmalar, lige özellikle benzersiz bir konum kazandırdı.

Bununla birlikte, diğer ligler piyasaya en son çıkmakla ilgilenmediklerini gösteriyor . MLB onay başını veren en son lig. MLB daha önce NFT'ler konusunda Topps ve Candy Digital ile çalışmıştı, ancak şu ana kadar takıma özel anlaşmalar çok azdı. Aynısı NFL çoğunlukla takıma özel kripto anlaşmalarını kısıtlayan, ancak aynı zamanda NFL NFT ürünü 'NFL All Day' için Dapper Labs ile ortak olan ve NHL bir miktar kabul görmüş, ancak sınırlı katılım gösteren için de geçerlidir.

Terra ve kurucu ekip Terraform Labs için bu hareket, yalnızca anlaşmanın bulunduğu lig nedeniyle değil, aynı zamanda ABD politika yapıcılığının merkezinde yer alacak olması nedeniyle özellikle benzersizdir.

Terra Luna'nın yerel LUNA tokeni istisnai bir 2021'e sahipti ve kabul ve benimsemeyi ölçeklendirmeye devam edecek gibi görünüyor.

İlk spor sponsorluğu anlaşmasıyla Terra, ev plakasının arkasındaki marka varlıklarına, kapalı süit kulüp adlandırma haklarına ve Terra ekosistemi çevresinde eğitici ve bilgilendirici içeriğe sahip olacak. Terra'nın UST stabilcoin'inin kendisini önde gelen merkezi olmayan stabilcoin olarak belirlediği bir zamanda geliyor, ancak daha geniş Terra ekosistemi, blok zincirinin amiral gemisi Anchor Protocol ürününün ötesine geçen bir büyüme için can atıyor.

İdeal olarak, bu anlaşma tam olarak bunu belirlemeye yardımcı olacaktır. Nationals tarafından yayınlanan bir açıklamada, Terraform Labs kurucusu Do Kwon şunları söyledi:    "Bu sponsorluk anlaşmasını onaylayarak, topluluk, Washington DC'de önemli işler yapan politika yapıcılar da dahil olmak üzere halkı merkezi olmayan para ve onun altında yatan gelişen teknoloji hakkında meşgul etmek ve eğitmek için yeni bir yola sahip oldu."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ