Bu yazımızda sizlere Terra Virtua (TVK) Nedir? sorusunun cevabını verip TVK Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

Terra Virtua (TVK) Nedir? İşte Ayrıntılarıyla TVK Token

Bu yazımızda sizlere Terra Virtua (TVK) Nedir? sorusunun cevabını verip TVK Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

Terra Virtua (TVK) Nedir?

Terra Virtua, dünyanın ilk tam etkileşimli blok zinciri tabanlı VR eğlence platformudur.

Blockchain alanı 2021'de gelişmeye devam ederken, teknoloji yalnızca dijital para birimlerini barındırmanın ötesine geçti ve emlak, sağlık, üretim ve eğlence endüstrisine girdi.

Örneğin eğlence sahnesinde, oyuncaklar, figürinler ve raflardaki fiziksel alanları kaplayacak diğer koleksiyon parçaları çok yavaş bir şekilde aşamalı olarak kaldırılıyor. Bunun yerine, değiştirilebilir olmayan tokenların (NFT'ler) kullanımıyla dijital koleksiyonlara güç sağlar.

Fiziksel hatıraların aksine, blok zinciri tabanlı bir antikanın benzersizliği kolayca doğrulanabilir. Belki de en popüler NFT platformu hala Crypto Kitties'dir. Bununla birlikte, Terra Virtua, mobil, masaüstü ve VR (sanal gerçeklik) üzerinde keyifle kullanılan dijital öğelerden oluşan eksiksiz bir pazar sağladığından, kripto alt sektöründe daha fazlası var.

Terra Virtua, 2017 yılında Gary Bracey ve Jawad Ashraf tarafından tasarlandı. İkili, blockchain teknolojisini kullanarak sosyal eğlenceyi yönlendirebilecek bir protokol öngördü. Proje, ticari olarak incelenmiş bir grup geliştiriciden oluşmaktadır.

Ekip, Legendary, Unity, VArrow Interactive ve Unreal Engine gibi sektördeki önemli isimlerle işbirliği yaptı.

Sistem ilk günlerinde, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) kullanan temel bir VR eğlence ağıydı. Bununla birlikte, yıllar geçtikçe, onu etkileşimli sanal koleksiyonların evi olarak ilgi odağı haline getiren kritik özellikleri bir araya getirdi. Satın almalar kişisel bir bilgisayarda, mobil cihazda veya VR ekipmanında gerçekleştirilebilir.

Protokol, NFT'leri kucakladı, ancak bu benzersiz öğeleri satın almanın, takas etmenin ve yatırım yapmanın geleneksel yolunun aksine, Terra Virtua etkileşim yönünü ekledi. Ayrıca animasyon ve 3 boyutlu özellikler de uyguladı.

Tahsil edilebilir Crypto Kitty türü varlıkların ötesinde, Terra Virtua, popüler kişiliklerin ve filmlerin koleksiyonlarını tanıttı. Örneğin, ilk serileri ünlü "Godfather" filminden edinimler içeriyordu. Bu koleksiyonun herhangi bir özelliği olmamasına rağmen, platformda sonraki büyük çalışmaların temelini attı.

Terra Virtua ile Etkileşim Kurmanın 5 Yolu

Web - Protokol, bir web tarayıcısı aracılığıyla erişilebilen bir ticaret özelliğine sahiptir. Ek olarak, mağazanın sanal koleksiyonları görüntülemeyi, satın almayı ve / veya satmayı kolaylaştıran kullanıcı dostu bir arayüzü vardır.

3D PC platformu - İnteraktif koleksiyon parçalarınızın keyfini çıkarmanın temelini oluşturur. 3B görünümü yalnızca arkadaşlarınızı davet etmenize değil, aynı zamanda dijital hatıralarınızla etkileşim kurarken ekranı özelleştirmenize de olanak tanır.

AR (artırılmış gerçeklik) ve VR uygulaması - Bu, kullanıcıların satın aldıklarını sosyal ağlarda paylaşmalarını sağlayan bir mobil uygulamadır. Bunu yaparken, sanal hatıralar "gerçek dünyaya" getirilir. Öte yandan, VR uygulaması, Terra Virtua kullanıcılarının diğer mevcut NFT platformlarının aksine, koleksiyon parçalarıyla tam olarak etkileşimde bulunmasına olanak tanır.

3B modeller oluşturma - Protokol, "Lost In Space" serisinden edinimler oluşturmakla başladı.

VFlects - Bunlar, Terra Virtua’nın benzersiz olan ve kullanıcıların onları beğenilerine göre özelleştirmelerine olanak tanıyan yerel animasyonlu karakterleridir.

VFlects’in göz yuvalarında farklı renkler vardır. Her rengin nadirliğini temsil ettiğini unutmayın. En nadir görülen Aurex, ardından Azurex, Roho, Vertex, Vyolo ve en azı Blanx.

TVK tokenı Binance’te işlem görüyor. Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ