Bu yazımızda sizlere TerraClassicUSD (USTC) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece USTC Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

TerraClassicUSD (USTC) Nedir? İşte Ayrıntılarıyla USTC Token

Bu yazımızda sizlere TerraClassicUSD (USTC) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece USTC Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

TerraClassicUSD (USTC) Nedir?

TerraUSD'den (UST) yeniden markalanan TerraClassicUSD (USTC), Terra Classic blok zincirinde merkezi olmayan algoritmik bir stablecoin'dir.

Optimism (OP) Coin Nedir? İşte Ayrıntılarıyla OP Token

Mayıs 2022'de USTC'nin hata ayıklamasının sonrasında Terra topluluğu, Terra 2.0 adı verilen algoritmik stablecoin'ler olmadan yeni bir blockchain oluşturmaya karar verdi. Orijinal blok zinciri Terra Classic olarak yeniden adlandırıldı.

USTC, 1 USD'ye sabitlenecek şekilde tasarlanmıştır ve 1 USTC'nin basılabilmesi için 1 USD değerindeki rezerv varlığın, LUNC'nin yakılması gerekir.

USTC'nin kararlılık mekanizması, kullanıcıların arbitraj faaliyetlerine bağlıdır. Örneğin, USTC'nin fiyatı ikincil piyasalarda 0,95$'a düştüğünde, kullanıcılar borsalarda 95$ ile 100 USTC satın alabilir ve bu tokenları Terra platformunda 100$ değerindeki LUNC tokenları için kullanabilirler. 1 USTC'nin fiyatı 1 doların üzerine çıkarsa, kullanıcılar USTC'yi Terra platformunda satın alabilir ve borsalarda satarak kâr elde edebilir.

 07 Mayıs 2023 itibariyle, USTC'nin toplam ve dolaşımdaki token arzı 9,797,644,344 USTC’dir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ