Terraport projesi, kullanıcıların zincirler arası ve zincirler arası varlık ticareti yapmasına izin verecek merkezi olmayan bir borsa içerecektir.

TerraCVita, Her Hafta Milyarlarca LUNC Yakmayı Düşünen Yeni Teknik İncelemeyi Yayınlıyor – Hodler Kâr Edecek Mi?

Terraport projesi, kullanıcıların zincirler arası ve zincirler arası varlık ticareti yapmasına izin verecek merkezi olmayan bir borsa içerecektir.
Hazine Terraport'un geliştiricileri her hafta milyarlarca LUNC jetonunu geri satın alacak ve yakacak.

Terra ekosisteminin geçen yıl Mayıs 2022'de çökmesine rağmen, Terra Classic (LUNC) ağı, farklı aralıklarla ara sıra yaptığı fiyat artışlarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

En son geliştirmede, bağımsız Terra Classic geliştirme grubu TerraCVita, Terraport adlı merkezi olmayan finans (DeFi) projesi için teknik incelemesini yayınladı. Teknik inceleme, Terraport projesinin, kullanıcıların zincirler arası ve zincirler arası varlık ticareti yapmasına izin verecek merkezi olmayan bir borsa içereceğini ortaya koyuyor.

Ayrıca Terraport projesi, kullanıcıların projeleri finanse edebilmesi için fırlatma rampasından ve eğlence amaçlı bir piyango oyunundan oluşacaktır. TerraCVite projesinin kıdemli bir üyesi olan Rex Harrison AKA Rexzy, projeyi genellikle bir Terra Luna Classic (LUNC) fırını olarak tanıtıyor ve bunun LUNC yanıklarına önemli ölçüde katkıda bulunacağını ima ediyor.

TerraCVita ekibine göre, hazine her hafta alınan tüm ücretlerin yüzde 27'si ile LUNC'yi geri satın alacak ve yakacak. Teknik inceleme ayrıca, geliştiricilerin projenin her hafta milyarlarca LUNC jetonu yakma potansiyeline sahip olduğunu düşündüklerini gösteriyor.

Ayrıca, hazine ayrıca protokol yerel belirteci TERRA'nın haftalık yakımlarını gerçekleştirecek ve böylece belirtecin değerini zaman içinde önemli ölçüde artıracak kadar kıtlık yaratacaktır. TerraCVita ekibi şunları açıkladı:

Hazine, mevcut fonların sırasıyla %27'sini LUNC'ye ve %22'sini TERRA'ya çevirerek ve ardından varlıkları yazma adresine göndererek LUNC ve TERRA'nın dolaşımdaki arzını azaltmaktan sorumlu olacak,” diye yazdı ekip. "Bu, değerini artırarak zaman içinde dolaşımdaki TERRA miktarını büyük ölçüde azaltmayı ve aynı zamanda haftalık birkaç milyar yakma gerçekleştirerek dolaşımdaki LUNC'yi azaltmayı mümkün kılacak.


LUNC Hodlers Kar Edecek Mi?

Terra ekosisteminin geçen yıl çökmesi, tüm Terra ekosistemine çok kötü bir itibar getirdi. Terra Luna Classic'in lansmanına rağmen, aynı şeyi kabul eden çok fazla yok.

Milyarlarca LUNC tokeninin yakılması kesinlikle fiyatları yükseltebilir, ancak bunun ne ölçüde olacağı henüz belli değil. Şu anda, LUNC'nin toplam dolaşımdaki arzı 5,9 trilyon token seviyesinde bulunuyor.

TerraCVite için yerel protokol belirteci olan TERRA, maksimum tedarikte toplam 1 milyar token içerir ve bunun yüzde 2'si inşaatçılar için tahsis edilmiştir. TerraCVita, TERRA DAO aracılığıyla protokolün yönetimini topluluğa bırakmıştır. Aynı zamanda, kullanıcılar xTERRA yönetim tokenini tutarak yönetişime katılabilirler. Ekip şunları yazdı: “En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ