Mayıs ayında Terra'nın çöküşünden sonra, Do Kwon ve Terraform Labs çok sayıda davada sanık oldu.

Terra

Mayıs ayında Terra'nın çöküşünden sonra, Do Kwon ve Terraform Labs çok sayıda davada sanık oldu.

Terra'dan Do Kwon'un yeni avukatlar tuttuğu iddia ediliyor.

Çarşamba günkü bir rapora göre, Terraform Labs'ın açık sözlü CEO'su, yasal bir savaş beklentisiyle yerel bir hukuk ekibi atadı. Makaleye göre Kwon, kendisini Kwon ve Terraform Labs'ı araştıran Seul Güney Bölge Savcılığına atayan bir mektup gönderdi.

Terra'nın Mayıs ayındaki 40 milyar dolarlık çöküşünün ardından, birkaç ajans son aylarda Kwon ve Terraform Labs'ı yakından inceledi. Güney Kore'deki Seul Güney Bölge Savcılığı, Kwon'un vergi kaçakçılığına karıştığı ve bir Ponzi planı yürüttüğü yönündeki iddiaları araştırıyor.

Soruşturmalar sırasında, Müfettişler ayrıca birkaç kripto para birimi borsasına ve kazayla bağlantılı diğer sitelere baskınlar düzenledi. Terra ve Terraform Labs personelinin ülkeyi terk etmesi yasaktır.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na ek olarak, Güney Kore Parlamentosu da konuyu araştırıyor.

Kwon ve Terraform Labs Şimdi Güney Kore'de Toplu Davalarla Karşı Karşıya

Kwon, Terra'nın patlamasından bu yana ilk kez Pazartesi günü yayınlanan bir Coinage röportajında Koreli yetkililerle hiçbir teması olmadığını iddia ederek konuştu. Film, Kwon'un şu anda ikamet ettiği Singapur'da çekildi.

Kwon, Terra'nın patlaması nedeniyle son zamanlarda birkaç yasal zorlukla karşı karşıya kaldı. UST'nin başarısız olmasından günler sonra, Terraform Labs'ın hukuk danışmanı Mayıs ayında istifa etti. Kısa süre sonra Terra ile ilgili birçok soruşturma ve dava hakkında bilgiler kamuoyuna açıklandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ