Anonim kaynaklara göre Kwon, Ponzi'sinin sürdürülemez olduğunu fark ettikten sonra kripto para piyasasını çökertmek istediğini açıkladı

Anonim kaynaklara göre Kwon, Ponzi'sinin sürdürülemez olduğunu fark ettikten sonra kripto para piyasasını çökertmek istediğini açıkladı .Kwon, Bitcoin'ine erişmek için Satoshi Nakamoto'nun Tohum Cümlesini elde etmek için bir grup Bored Ape korsanının ve 0xSifu'nun yardımına başvurdu.

Mavi çipli NFT'ler rekor seviyelerde işlem görmeye devam ederken, birkaç Katman 1 ağı haberlere boğuldu. Kwon'un, UST başarısız olursa, daha geniş kripto pazarının onunla birlikte başarısız olması gerektiğini söylediği bildirildi.

Kwon Patlamasında Kargaşa İçinde Kripto Piyasası

Birden fazla kaynağa göre, Koreli girişimci, Terra'nın Ponzinomik modelinin sürdürülemez olduğunun farkına vararak Bitcoin'i ve daha geniş kripto pazarını çökertmek istediğine karar verdi. Konuya aşina bir kaynak Crypto Briefing'e verdiği demeçte, "UST'nin başarısızlığının kriptonun kendisinin başarısızlığına nasıl eşdeğer olduğu ve hiç kimsenin Bitcoin'i çökertmesini engelleyemeyeceğini çünkü büyüklükleri onun boyutu değil" dedi. . "Sonra LUNAtic olmayan birinin eğrinin solunda nasıl başa çıktığı hakkında bir sürü tweet attı."

Vahiy, hayatı boyunca ABD düzenlemelerinden kaçınmak için Asya'da yaşayan Kwon'un, 2022 yılının ilk çeyreğinde kripto tarihinin en büyük boğa piyasasını canlandırdığı için övülmesinin ardından geldi. Luna Foundation Guard, Terra'nın UST'sinin diğer tüm algoritmik stabilcoinlerle aynı kaderi karşılamasını engellemek için kurulmuş bir organizasyon. Terra'ya ve daha geniş pazarın gücüne olan inancı o kadar yüksekti ki, iki deneyimli tüccarla LUNA'nın Mart 2023'e kadar 88 doların üzerinde tutacağına dair 11 milyon dolar bahse girdi.

Luna Foundation Guard kısa süre önce dünyanın en büyük ikinci Bitcoin sahibi oldu ve bu da tek başına piyasayı çökertmek için yeterli değil. Bununla birlikte, Kwon'un, arzın yaklaşık %5'ini oluşturan Satoshi Nakamoto'nun 1 milyon jeton içeren Bitcoin cüzdanına erişmek için 500'den fazla Bored Ape Yacht Club NFT'sini çalan bir grup hacker'ı görevlendirdiği bildirildi. Bilgisayar korsanları, kendilerinin ve 0xSifu'nun Wonderland Discord sunucusunda Satoshi Nakamoto'yu bulduğunu ve onu Tohum Cümlesini vermeye ikna ettiğini söylüyorlar. Bir kaynak, Kwon'un lotu boşaltmanın piyasada büyük dalgalanmalara neden olmak için yeterli olacağına inandığını söyledi.

Kripto Topluluğu Tepki Veriyor

Bir grup ateşli Bitcoin boğası, Kwon'un piyasaya zarar vermesini durdurmak için bir plan oluşturdu. Crypto Briefing tarafından görülen belgelere göre, Nayib Bukele, Adam Back, Cathie Wood ve Michael Saylor, Kwon'un satışını ön plana çıkarmak için Bitcoin Maximal Bid Trust adlı bir grup oluşturdu. Saylor'un MicroStrategy'sinin sözde 100.000'den fazla Bitcoin'in yanı sıra multi-milyon dolarlık emlak portföyü ve iki süper yatını, muhtemelen en büyük kripto varlığına bir referans olan bir "siber eşekarısı sürüsü" satın almak için borç para almak için Silvergate Bank aracılığıyla teminat verdi. (Bitcoin biriktirmekten başka hiçbir şeye ilgi duymadığı bilinen Saylor, geçmişte birçok kez Bitcoin'i biraz tuhaf bir şekilde bir siber eşek arısı sürüsüne benzetmiştir).

Bu arada, Bukele'nin başlangıçta El Salvador'un ilk Bitcoin tahviline 1 milyar dolardan fazla tahsis ettiği bildiriliyor. Kaynaklar, iPhone'u aracılığıyla en son düşüşü satın almak için 10 haneli toplamı kullanmayı planladığını söyledi. Anthony Pompliano'nun geçen yıl başlattığı Bitcoin pizza girişimini yeniden başlatmak için The Best Business Show'a ara verdiği de bildirildi; Toplanan fonlar spot Bitcoin satın almaya gidecek.

Diğer çeşitli ağlar haberlerden çok etkilendi. Ethereum Vakfı'nın bir sonraki pazarın zirvesine başka bir multi-milyon dolarlık ETH çantası atabilmesi için bu hafta Proof-of-Stake yükseltmesini 2028'e erteleyen Ethereum, bir varlık sınıfı olarak kriptonun geleceği konusundaki yaygın belirsizlik nedeniyle zarar gördü. The Daily Wei podcast'ine ev sahipliği yapmakla tanınan takma adlı bir Ethereum adananı olan 0xSassal, Crypto Briefing'e verdiği sözü tutmayı düşündüğünü söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ