Terra'nın kurucusu Do Kwon, kurucusu Satoshi Nakamoto'dan sonra en büyük ikinci Bitcoin sahibi olma görevinde, 10 milyar dolarlık BTC satın alma teklifi buhar topluyor.

Terra'nın kurucusu Do Kwon, kurucusu Satoshi Nakamoto'dan sonra en büyük ikinci Bitcoin sahibi olma görevinde, 10 milyar dolarlık BTC satın alma teklifi buhar topluyor. Kwon ayrıca, BTC için UST fiyatına zarar verebilecek olası bir fiyat düşüşünden endişe etmediğini ve BTC'nin yükselmeye devam etmesini beklediğini söyledi.

Do Kwon, Terra projesiyle ilk on içindeki yerini sağlamlaştırarak, bu yıl kripto alanındaki en etkili figürlerden biri oldu. Bununla birlikte, geç saatlerde, dilleri sallanan Bitcoin ile olan ilişkisi oldu ve yakın tarihli bir podcast'te hedefini açıkladı . Satoshi Nakamoto'dan sonra ikinci en büyük Bitcoin sahibi olmak istiyor.

Kwon, Laura Shin'in ev sahipliğinde Terra ve LUNA ile UST'nin nasıl çalıştığı, neden UST için Bitcoin standardını benimsemeye karar verdiği ve Bitcoin fiyatı düşerse UST'ye ne olacağı hakkında konuştuğu popüler Unchained podcast'indeydi. Kötü bir şöhrete sahip olduğu için, bir saatlik podcast'te Terra'nın Bitcoin için bir Katman 2 çözümü haline geldiğini söylemek de dahil olmak üzere bazı tartışmalı açıklamalar yaptı.

Kwon'a göre, Bitcoin yakın gelecekte çökerse, etki UST için 'olumsuz' olacaktır.

En kötü durum, Bitcoin alıyor olsaydık ve altı ay sonra bir çöküş olursa olurdu ve bu, UST talebindeki büyük düşüşle ilişkilidir. Bitcoin'in uzun vadeli yükseliş senaryosunun ve rezervlerin UST talep düşüşlerine dayanacak kadar güçlü olmasının daha olası senaryo olduğuna bahse giriyorum.

CNF'nin bildirdiği gibi, Terra, Luna Foundation Guard olarak bilinen hazinesi aracılığıyla, UST sabit parasını desteklemek için Bitcoin biriktiriyor. Tether, USD Coin ve diğer en iyi stablecoin'lerin aksine UST, rezerv olarak dolarlarla desteklenmiyor. Bunun yerine, her UST'nin 1 $ değerinde LUNA'ya bağlı olduğu LUNA belirteçlerinin algoritmik olarak yakılmasıyla desteklenir.

Do Kwon'un Hedefi, Satoshi'den Sonra En Büyük İkinci BTC Sahibi Olmak

Sanırım 10 milyar ABD dolarına çıkarsak, 10 milyar ABD doları almak istememin nedeni Satoshi'nin yanı sıra dünyanın en büyük Bitcoin sahibi olacağız.

Basın zamanında, UST'nin piyasa değeri 16.5 milyar dolar, bu da onu Tether, USDC ve Binance USD'den sonra 14. en büyük kripto para birimi ve dördüncü en büyük sabit para haline getiriyor. Kwon'un UST'yi dünyanın en büyük stablecoin'i yapmak gibi iddialı bir hedefi var. Bunu yapmak için, Terra'nın şimdi olduğundan dört kat daha fazla UST tokeni basması gerekecek ve Tether'in piyasa değeri 82,1 milyar dolar olacak.

Kwon, şunları kaydetti:

Terra'nın amacı, kriptoda en büyük merkezi olmayan para birimi olmaktır. Amaç, Terra blok zincirindeki en büyük sabit para olmak değil, bu yüzden Solana, Avalanche, Ethereum ve Polygon ekosistemlerini söylemek için genişliyoruz. Geliştiricilerin ve kullanıcıların olduğu her yerde olmayı planlıyoruz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ