Terra'nın tokeni LUNA, projenin kurucusu ve CEO'sunun Ocak ayından bu yana Bitcoin'de 1 milyar doların üzerinde satın aldığını doğrulamasının ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Terra'nın tokeni LUNA, projenin kurucusu ve CEO'sunun Ocak ayından bu yana Bitcoin'de 1 milyar doların üzerinde satın aldığını doğrulamasının ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. LUNA, Terra blok zincirinin yerel kripto para birimidir. 

Terra ağının arkasındaki yönetim tokeni olan LUNA, günümüzün kripto pazarındaki sorumluluğu yönetiyor. CoinMarketCap'e göre, bugün %10'dan fazla yükselerek 106.14 dolarla yeni bir rekor seviyeye ulaştı.

LUNA'nın fiyatı o zamandan beri biraz geri çekildi; bununla birlikte, gün içinde hala yaklaşık %9 arttı ve yazının yazıldığı sırada 103.48 dolar civarında işlem görüyor.

LUNA, 36,8 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahiptir ve şu anda tüm kripto para birimleri arasında sekizinci sırada yer almaktadır. Terra ağının yerel tokenlerinden biridir ve aynı zamanda bir dizi merkezi olmayan stablecoin'i de listeler.

16,2 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan TerraUSD (UST), bunların en popüleri ve aynı zamanda MakerDAO'nun DAI'sinin önündeki en büyük merkezi olmayan stablecoin sıralamasıdır.

LUNA'nın en son fiyat hareketi büyük olasılıkla, Terra ağını destekleyen Singapur merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Luna Foundation Guard'ın (LFG) yakın zamanda UST sabit parasını desteklemek için 135 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığı haberiyle ilgilidir.

Terra'nın Bitcoin Rezervi

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, Pazartesi günü satın alma, LFG CEO'su ve Terraform Labs'ın kurucusu ve CEO'su Do Kwon ile dört parti halinde geldi ve firmanın Ocak ayının sonundan bu yana 1 milyar dolardan fazla Bitcoin satın aldığını doğruladı.

Yazma sırasında, LFG'nin Bitcoin adresi mevcut fiyatlarla 27784.9 BTC veya kabaca 1.32 milyar dolar tutuyor.

Tether (USDT) gibi merkezi sabit paraların aksine, TerraUSD dolarlarla desteklenmiyor. Bunun yerine LUNA'ya bağlıdır, bu da ne zaman biri UST bassa, LUNA'yı da yakmak zorunda olduğu anlamına gelir.

Bununla birlikte, Kwon'a göre, bir Bitcoin rezervi UST'nin dolar sabitini koruma yeteneğini geliştirmeye yardımcı olacak, LFG istekli. Terra'nın yerel kripto para birimine LUNA denir.

Terra, LUNA Token Satışının Bitcoin Rezervi için 1 Milyar Dolar Artırdığını Söyledi

Son zamanlarda kriptoya çok fazla para akıyor ve 100 milyon dolardan fazla finansman turu nispeten yaygın hale geliyor. Ancak yakın zamanda yapılan bir tezgah üstü token satışı, onu başka bir le...

Kwon, bu ayın başlarında Bloomberg'e verdiği demeçte, "Bitcoin ile özellikle ilgilenmemizin nedeni, onun en güçlü dijital rezerv varlığı olduğuna inanmamızdır." "UST, para politikasının bir parçası olarak Bitcoin standardını uygulayan ilk internet yerel para birimi olacak."

Geçen ay, LFG, TerraUSD'nin Bitcoin cinsinden rezervi için kullanılacağı bildirilen fonlarla, LUNA'nın özel bir token satışından 1 milyar dolar topladığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ