Tesla, ürünleri ve hizmetleri için kripto para birimlerinde işlem yapma uygulamasını yeniden başlatabileceğini üç ayda bir SEC'e bildirdi.

Tesla, ürünleri ve hizmetleri için kripto para birimlerinde işlem yapma uygulamasını yeniden başlatabileceğini üç ayda bir SEC'e bildirdi. Elon Musk liderliğindeki elektrikli otomobil şirketi Tesla, Pazartesi günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) ürünleri ve hizmetleri için kripto para birimlerinde işlem yapma uygulamasını yeniden başlatabileceğini bildirdi. Daha önce Tesla, çevresel kaygıları öne sürerek Mayıs ayında Bitcoin kabul etmeyi askıya almıştı. Şirket, 20 Eylül'de sona eren dokuz ay boyunca "toplamda 1,50 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını" açıkladı.

Tesla'nın Bilançosu 1,26 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Gösteriyor

Üçüncü çeyrek kazanç raporunda, Tesla'nın bilançosu, son iki çeyrekte Bitcoin ile ilgili bozulmaları bildirdikten sonra 1,26 milyar dolar değerinde Bitcoin gösteriyor. Tesla, 20 Eylül'de sona eren dokuz ay boyunca "toplamda 1,50 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını" açıkladı. SEC dosyası ayrıca, 31 Mart'ta sona eren üç ay boyunca Tesla'nın "geçerli yasalara tabi olarak belirli bölgelerdeki ürünlerimizin satışları için bir ödeme olarak Bitcoin'i kabul ettiğini" ortaya koyuyor. Ancak daha önce bildirildiği üzere şirket, "Mayıs 2021'de bu uygulamayı askıya aldığını belirtti.

Tesla, Çevresel Kaygıları Öne Sürerek Bitcoin Ödemelerini Askıya Aldı

Piyasa değeri bu haftanın başlarında ilk kez 1 trilyon dolara ulaşan elektrikli otomobil şirketi, “Bitcoin madenciliği ve işlemleri için hızla artan fosil yakıt kullanımıyla ilgili endişeler” nedeniyle “Bitcoin ödemelerini askıya aldığını” açıkladı.  Tesla CEO'su Elon Musk daha sonra Bitcoin madencilerini yenilenebilir enerji kullanmaya ikna etmeye çalıştı. Mayıs ayında Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileriyle konuştu ve ardından “enerji kullanımı şeffaflığını teşvik etmek ve dünya çapında sürdürülebilirlik girişimlerini hızlandırmak” için bir Bitcoin Madencilik Konseyi kurdular.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ