Son zamanlarda B Word kripto para konferansı sırasında Musk, Tesla'nın büyük olasılıkla Bitcoin'i kabul etmeye devam edeceğini söyledi.

Son zamanlarda B Word kripto para konferansı sırasında Musk, Tesla'nın büyük olasılıkla Bitcoin'i kabul etmeye devam edeceğini söyledi.

Bitcoin ve Tesla

Mart 2021'de Tesla CEO'su Elon Musk, Twitter'da otomobil üreticisinin elektrikli araçlar satın almak için bir ödeme şekli olarak en popüler ve en büyük kripto para birimi olan Bitcoin'i kabul edeceğini açıklamıştı.

Bitcoin kullanarak ödeme yapma seçeneği o zamanlar yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde mümkündü; ancak Elon Musk, Tesla'nın ödeme yöntemini diğer ülkelere de genişletme araçları üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Bu duyuruyu yaptıktan iki aydan kısa bir süre sonra Musk, Mayıs ayında Tesla'nın artık bir ödeme şekli olarak Bitcoin'i kabul etmeyeceğini belirten bir tweet yayınladı.

Musk, şirketin kripto para birimini kabul etmeyi bırakma kararının arkasındaki ana neden olarak iklim değişikliğini gösterdi.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Bitcoin madenciliği, güç ve elektrik tüketimi aşırı olduğu için çevreciler tarafından zararlı kabul edildi. Elektriğin yenilenebilir kaynaklardan mı yoksa fosil yakıtlardan mı elde edildiğine dair sorular var. Bu endişeler, Musk'ın Tesla'nın Bitcoin'i kabul etmekten çekildiğini resmen duyurmasına neden oldu.

Bununla birlikte, yakın zamanda B Word kripto para konferansı sırasında Musk, Tesla'nın büyük olasılıkla Bitcoin'i kabul etmeye devam edeceğini söyledi. Haziran ayında bir tweet ile Bitcoin madenciliği daha çevre dostu olsaydı Tesla'nın bir kez daha kripto para birimini ödeme olarak kabul etmeye başlayacağını doğruladı. Musk, “Pozitif bir gelecek eğilimi olan madenciler tarafından makul (~%50) temiz enerji kullanımının teyidi olduğunda, Tesla Bitcoin işlemlerine izin vermeye devam edecek” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ