Tesla CEO'su Elon Musk, elektrikli otomobil şirketinin toplam Bitcoin (BTC) varlıkları hakkında konuştu.

Tesla CEO'su Elon Musk, elektrikli otomobil şirketinin toplam Bitcoin (BTC) varlıkları hakkında konuştu.

Musk Ne Kadar Bitcoin’e Sahip?

CoinGecko'ya göre Musk, Twitter'da teknoloji devinin yazı yazılırken değeri 1,60 milyar dolardan fazla olan 42.000'e yakın Bitcoin'e sahip olduğunu söylüyor.

Musk, Bitcoin'in bizzat sahibidir ve diğer ünlü şirketi uzay ve uzay firması SpaceX, BTC'yi de bilançosunda tutmaktadır.

Şirketin 2. Çeyrek 2021 mali güncellemesine göre Tesla, Bitcoin varlıklarıyla ilgili 23 milyon dolarlık değer düşüklüğü zararına maruz kaldı. Belge, Tesla'nın dijital varlık alımlarına toplam 1,5 milyar dolar harcadığını ve kripto satışlarından 272 milyon dolar kazandığını gösteriyor.

ICRYPEX Kripto Fest 2021 - Avrupa'nın En Büyük Kripto Para Konferansı Başlıyor!

Musk'ın Bitcoin hakkındaki değişen kamuoyu görüşlerinin, dijital varlığın 2021'deki dramatik fiyat dalgalanmalarından bazılarına katkıda bulunduğuna inanılıyor.

Açık sözlü CEO, madencilik süreci daha çevre dostu hale geldiğinde Tesla'nın muhtemelen Bitcoin ödemelerini tekrar kabul etmeye başlayacağını söyledi. Kömürden yenilenebilir enerjiye doğru doğrulanabilir bir geçişin yolda olabileceğini söylüyor.

“Yenilenebilir enerji kullanım yüzdesinin büyük olasılıkla %50 veya üzerinde olduğunu ve bu sayıyı artırmaya yönelik bir eğilim olduğunu doğrulamak için biraz daha özen göstermek istiyorum. Eğer öyleyse, Tesla Bitcoin'i kabul etmeye devam edecek."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ