Küresel düzenleyiciler kripto endüstrisini incelemeye devam ederken, Tesla CEO'su Elon Musk kriptoya desteğini ifade ederek onu yok edilemez olarak nitelendirdi.

Küresel düzenleyiciler kripto endüstrisini incelemeye devam ederken, Tesla CEO'su Elon Musk kriptoya desteğini ifade ederek onu yok edilemez olarak nitelendirdi.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Küresel düzenleyiciler kripto para birimi endüstrisini incelemeye devam ederken, Tesla CEO'su Elon Musk kripto desteğini ifade ederek onu yok edilemez olarak nitelendirdi. CNBC'nin bildirdiğine göre Musk, California'daki Kod Konferansı'nda “Kriptoyu yok etmek mümkün değil, ancak hükümetlerin ilerlemesini yavaşlatması mümkün” dedi

Kripto Para Birimlerinin Merkezi Olmayan Doğası, Çin Hükümeti İçin Bir Zorluk Olabilir

Tesla CEO'suna göre, kripto para birimlerinin merkezi olmayan doğası, geçen Cuma günü kripto para birimlerini tamamen yasakladığını açıklayan Çin hükümeti için bir zorluk olabilir. Musk, “Kripto para biriminin temel olarak merkezi bir hükümetin gücünü azaltmayı amaçladığını düşünüyorum” dedi ve ekledi: “Bundan hoşlanmıyorlar.” Ayrıca, Çin'in kripto üzerindeki en son baskısının ülkenin “önemli elektrik üretimi sorunları” ile bir ilgisi olabileceğini öne sürdü.

Elon Musk, düzenleyicilerin kripto para biriminin benimsenmesini yavaşlatmaya çalışmaması gerektiğini söyledi.“Bunun bir kısmı aslında Çin'in birçok yerindeki elektrik kesintilerinden kaynaklanıyor olabilir. Şu anda birçok Güney Çin'de rastgele elektrik kesintileri yaşanıyor, çünkü güç talebi beklenenden daha yüksek . Kripto madenciliği bunda rol oynuyor olabilir," dedi Tesla CEO'su. Musk, kendisini “büyük bir kripto para uzmanı” olarak görmemesine rağmen, teknoloji devi düzenleyicilerin kripto para biriminin benimsenmesini yavaşlatmaya çalışmaması gerektiğini vurguladı. Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin kriptoyu düzenlemeye dahil olup olmadığı sorulduğunda Musk, “Hiçbir şey yapma” derdim. Musk, son zamanlarda Twitter'da önemli bir kripto fiyat etkileyicisi olarak ortaya çıktı ve birçok uzman, gönderilerini Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) ve Bitcoin gibi tokenler için büyük fiyat hareketlerine bağladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ