Bitcoin haftaya mükemmel bir giriş yaptı. 44 bin doları aştı.

Bitcoin haftaya mükemmel bir giriş yaptı. 44 bin doları aştı. Bitcoin’deki sıçrayışta Elon Musk ve Tesla’nın katkısı yadsınamaz. Zira Tesla bilançolarının açılanması Bitcoin’deki sıçrayışta etkili olan temel faktör oldu.

Hatırlanacağı üzere 2021’in ilk aylarında Tesla sürpriz bir kararla yüklü miktarda Bitcoin yatırımı yaptığını açıklamıştı. Bu yatırım kararının ardından Bitcoin’de zirveler üst üste geldi. Nihayetinde Bitcoin 10 Kasım 2021’de 68 bin doları geçerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Ancak rekorun ardından Bitcoin şiddetli düzeltmelere maruz kaldı. 33 bin dolara kadar geriledi. Bu süreçte Tesla’nın elindeki Bitcoin’leri bozdurup bozdurmadığı ise hep merak edildi.

Tesla bilançosunu açıkladı ve Tesla’nın 2 milyar dolarlık Bitcoin’i olduğu ortaya çıktı. Bu haberin ardından piyasalara tekrardan güven geldi ve Bitcoin fiyatları 44 bin doları geçti. Bitcoin’deki sıçrayışı kripto paralar da takip etti.

 Bakalım Tesla’nın Bitcoin’leri tutmaya devam etmesi Bitcoin ve kripto para piyasalarında yeni bir boğa sezonu başlayabilecek mi?


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ