Bitcoin'i kabul eden şirketler piyasa durumu hakkında rapor vermek zorunda kalacak. Bloomberg, daha önce kabul edilmiş kripto para birimlerini bildiren büyük şirketlerin önemini tartışan bir makale yayınladı.

Tesla ve MicroStrategy Önümüzdeki Hafta Bitcoin ve Kripto Varlıklarını Raporlayacak: Bloomberg

Bitcoin'i kabul eden şirketler piyasa durumu hakkında rapor vermek zorunda kalacak. Bloomberg, daha önce kabul edilmiş kripto para birimlerini bildiren büyük şirketlerin önemini tartışan bir makale yayınladı.


Bu durum, özellikle en büyük şirketler olan Tesla ve MicroStrategy için geçerlidir. Yayına göre, yukarıda adı geçen şirketler daha önce Bitcoin'in bir ödeme aracı olarak tanıtıldığını resmi olarak duyurmuştu. Bu liste aynı zamanda Square'i de içeriyor.

Tesla'daki durum

Hatırlayın, ilk çeyrek raporuna göre Tesla, token satışından 128 milyon dolar kar elde etti. Elon Musk'a göre bu adım, ilk kripto para biriminin likiditesini göstermek için atıldı.

Yine de Tesla'nın piyasa değeri ikinci çeyrekte elektrikli otomobil pazarının durumuyla ilgili haksız tahminler nedeniyle düştü. Bazı Wall Street analistleri, şirketin Bitcoin'e müdahalesinin de buna katkıda bulunmuş olabileceğine inanıyor.

MicroStrategy durumu

MicroStrategy'ye gelince, Bitcoin'i tamamen girişiminin merkezi bir parçası haline getirdi. Durum, şirketin satın alımları finanse etmek için tahvillerin reklamını yapmaya başladığı noktaya geldi.

Şirket, tüm süreç CEO Michael Saylor'un kişisel yönetimi altında cereyan ederken, BTC için 2,25 milyar doların biraz üzerinde para harcadı.

Rapor zamanı

Şimdi Bloomberg, kripto para varlıkları olan bu şirketlerin bu durumu raporlama zamanının geldiğini yazıyor. Tesla ve MicroStrategy için süreç önümüzdeki hafta gerçekleşecek. Square ise Ağustos ayında rapor verecek.

Bitcoin'in düşen fiyatının etkisi

Bloomberg, 2021'in ikinci çeyreğinde Bitcoin fiyatının yüzde 41 düştüğü gerçeğine de dikkat çekiyor. Ancak bunun açıklanmasının firmalar tarafından bazı değer kayıplarına yol açması daha olası.

Bununla birlikte, dijital para birimlerinden herhangi birini daha önce ödediklerinden daha yüksek bir değerde teklif etmişlerse, firmaların hala büyük kazançlar elde edebilecekleri belirtilmektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ