Bir varlığın fiyatı üzerinde bu kadar yıkıcı etkileri olabilecek bir halka açık tweet, her gün duyduğumuz bir şey değildir. Eğer Elon Musk iseniz, o zaman bu tamamen farklı bir hikaye.

Tesla

Bir varlığın fiyatı üzerinde bu kadar yıkıcı etkileri olabilecek bir halka açık tweet, her gün duyduğumuz bir şey değildir. Eğer Elon Musk iseniz, o zaman bu tamamen farklı bir hikaye. Tesla’nın duyurusu sonrası BTC’nin piyasadaki en son düşüşü tam da böyleydi.

Bitcoin ve fiyat düşüşü

Çeşitli farklı borsalarda satış baskısında ani bir artış görüldü ve bu da artan bir düşüş eğilimine işaret etti. Musk’ın tweetinin kademeli etkisi, BTC’nin ilişkisiz durumunu ve kısa vadeli fiyat yörüngesini sorguladı.

Blackrock CIO'su Rick Rieder, en son CNBC'nin Squawk Box röportajında bu "ilginç varlık" hakkındaki iyimserliğini paylaştı.

"Bitcoin ilginç bir varlık. Henüz olgunluğa ulaşmamış olanıdır. "

Varlığın karşılaştığı zorlukları - temel engellerin dalgalanma ve karbon ayak izi olduğunu - kabul etmesine rağmen, üst düzey yönetici varlık üzerinde yükseliş eğilimi göstermeye devam etti.

Dayanıklı olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki yıllarda yatırım arenasının bir parçası olacağını düşünüyorum… ama bu zorluklar gerçek. Zamanla aşılacaklar. "

Daha fazla insan Bitcoin alacak

Deneyimli bir bitcoin boğası olan Pompliano, varlığın son zamanlarda karşılaştığı engellere, yani Tesla sayesinde karşılaştığı kötü PR'ye fazla önem verdi.

"Streisand etkisi" hakkında konuştu. Ek bir tweet'te şunları yazdı:

"Elon Musk'ın yorumları nedeniyle daha fazla insan Bitcoin satın alacak. Bu Streisand etkisidir. Deliliği durdurun ve gerçeklere dikkat edin. Bitcoin hiçbir yere gitmiyor. "

Peki bu etkinin önemi tam olarak nedir? "Kötü tanıtım diye bir şey yok mu?" Atasözünü hiç duydunuz mu? Sonraki tweetlerdeki istatistikler, bu etiketlerin trend olduğunu gösteriyor.

Bir başka gerçek hayat örneği, bir kripto yasağı tehdidinin giderek artan ilgiyle sonuçlandığı Hindistan'da görülebilir.

Yasağı çevreleyen spekülasyonlar, aslında kriptoya yatırım yapan insan sayısını artırdı. Yakın tarihli bir ET teknoloji röportajında CZ Binance tarafından işaret edilen bir şey.

"En azından Hindistan'daki verilerimizin gösterdiğine göre, aslında daha fazla insanın kriptoya yatırım yapmasına neden oluyor çünkü yasak gelmeden önce onu almak istiyorlar."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ