Elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın kripto para birimi Dogecoin'in (DOGE) ödeme seçeneğini test ettiği bildiriliyor.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın kripto para birimi Dogecoin'in (DOGE) ödeme seçeneğini test ettiği bildiriliyor. The Block tarafından yayınlanan bir rapora göre, teknik bilgisi olmayan kişiler 'gizli özelliği' nedeniyle DOGE ödeme seçeneğini göremiyor. Ancak Tesla'nın Dogecoin ödemeleri için kullandığı web sitesinin arka ucu artık aktif. Twitter'da "Tree of Alpha" adlı bir yazılım mühendisi The Block'a, kodun çoğunun Tesla'nın ödemeleri işlemek için kullandığı en son Javascript dosyalarında zaten bulunduğunu söyledi.

Elon Musk, Geçtiğimiz Yıl Şirketin DOGE'yi Kabul Etmeyi Planladığını Açıklamıştı

Aralık 2021'de Tesla'nın CEO'su Elon Musk, şirketin ödeme şekli olarak DOGE'yi kabul etmeyi planladığını duyurdu. Son testlerden sonra, DOGE topluluğu önümüzdeki günlerde Musk'tan resmi bir açıklama yapmayı umuyor. Tesla'nın web sitesinde, şirketin ürünlerini DOGE aracılığıyla satın alma sürecini açıklamak için Dogecoin'e ayrılmış bir bölüm bulunmaktadır.

"Tesla Shop'ta Dogecoin kullanarak satın almak için bir kullanıcının bir "Dogecoin cüzdanına" ihtiyacı olacak. DOGE cüzdanı, DOGE transferlerini destekleyen bir cihaz, platform, uygulama ve yazılımdır. DOGE ile ödeme yaparken, DOGE'yi transfer etmek için DOGE cüzdanınıza bağlanmanız için ödeme sayfasında Tesla Dogecoin cüzdan "adresi" hem alfanümerik kod hem de QR kod formunda görüntülenecektir."

Tesla Haberlerinden Sonra Dogecoin Yükseliyor

Test söylentilerinin ardından, meme parasının fiyatı iki saat içinde yaklaşık %12 arttı. Son yedi gün içinde Dogecoin neredeyse %25 arttı. DOGE, Mayıs 2021'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,70 doların üzerine çıktıktan sonra düşüş eğiliminde. En değerli meme dijital parası da Shiba Inu'dan (SHIB) gelen zorluklarla karşılaştı. 25 milyar doları aşan piyasa değeriyle DOGE, şu anda en değerli dijital para birimleri listesinde 11. sırada yer alıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ