Tether Hazinesi, koronavirüs pandemisinin ortasında pazarların uçtuğu bir dönemde 60.000.000 USDT daha piyasaya sürdü.

Tether, 60 Milyon USDT Daha Bastı – Pump mı Geliyor?

Tether Hazinesi, koronavirüs pandemisinin ortasında pazarların uçtuğu bir dönemde 60.000.000 USDT daha piyasaya sürdü.

Tether Hazinesi, bir kez daha, daha fazla Tether (USDT) yazdırıyor. Bitfinex'in CTO'su buna “envanter doldurma” dedi.

Kısa süre içinde pazara girmek için yeni koinler geliyor gibi görünüyor. Stablecoin hazineleri  için son zamanlarda likiditeyi arttırmak için çok zordu, ancak Tether (USDT) yüke liderlik ediyor. Tartışmalı stabilecoin, Bitcoin pazarına başka bir 60 milyon USDT pompalamakta.

Bitfinex CTO’su  Paolo Ardoino'ya göre, yeni USDT “envanter yenilemesi” için. Bu, henüz piyasaya sürülmediği, ancak bir kurum veya balina için basıldığı anlamına geliyor. Bu 60 milyon USDT'nin piyasaya ne zaman gireceğini tahmin edemeyiz.

Bazıları, Tether'ın haklı olarak yeni USDT ile bastırma işlemini bir 'kurtarma' ve Fed'in parayı ince havadan basmasıyla karşılaştırdı. Geçtiğimiz Eylül ayında, Tether kurucu ortağı, USDT'nin eşit miktarda dolar ile desteklenmesinin “gerçekten önemli olmadığını” söyledi. Tether sadece Fed ve para basma değil kripto para birimleri için mi? Bazı kullanıcılar böyle düşünüyor.

Bununla birlikte, pazara girmek için yeni stablecoinleri bastıran sadece Tether (USDT) değil. Diğerleri de son birkaç gündür son derece aktif haldeler.

 Örneğin Binance USD (BUSD) 15 Mart'ta yeni bir 7 milyon dolar daha para kazandı. Daha sonra dün 5 milyon dolar daha verdi. Her ikisi de PAX Hazinesi yardımıyla yapıldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ