Tether'in Ticari kağıt holdingleri hakkında söylentiler yayılıyor.Bitfinex'in CTO'su Paolo Ardoino, söylentilerin tamamen yanlış olduğunu söyleyerek kınıyor.

Tether, CP Holdingleri Hakkındaki Yanlış Söylentileri Kınadı

Bitfinex'in CTO'su Paolo Ardoino, Tether ve ticari kağıt holdingleri hakkındaki söylentilere değindi. Girişimci Twitter'da "Daha fazla cehenneme yol açmakla ilgilenen hedge fonları tarafından bu kadar FUD yayılması çılgınca" dedi.

Söylentiler, Tether'in portföyünün Çin ve Asya ticari kağıtları tarafından %85 oranında desteklendiği ve %30 indirimle alınıp satıldığı yönündeydi. Tether, ticari kağıt holdingleri hakkındaki yanlış söylentileri kınıyor ve bunun sadece panik yaratan bir taktik olduğunu söylüyor.

Tether liderleri, söylentilerin zaten bozuk olan piyasa koşullarında panik yaratmak ve hızlı kar elde etmek için yapıldığını belirtti. Tether, en son güvence görüşünde ABD Hazinelerinin şu anda toplam USDT rezervlerinin %47'sinden fazlasını oluşturduğunu ve ticari senetlerin USDT'nin desteğinin %25'inden azını oluşturduğunu bildirdi.

Platformun yöneticileri ayrıca ticari kağıt varlıklarının 11 milyara düştüğünü ve Haziran sonuna kadar 8,4 milyar olmasını öngördüklerini yazdı. Ayrıca, CP riskinin herhangi bir kayıp olmadan kademeli olarak sıfıra düşeceğini de garanti etti. Şirket ayrıca, Celsius kredi platformundaki mevcut durumun ve tasfiyesinin tether'de herhangi bir kayba neden olmadığını da sözlerine ekledi.

Tether'in Celsius ile kredi verme faaliyeti (diğer herhangi bir borçluda olduğu gibi) her zaman aşırı teminatlandırılmıştır. Şirketteki Tether hisseleriyle yapılan küçük bir yatırım dışında, Tether'in Celsius ile sürekli münasebetinin olmadığı söyleniyor.

Yayılan bir diğer söylenti, Tether'in Three Arrows Capital'a borç vermesidir. Tether de bu söylentiyi yalanlayarak yalan olduğunu belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ