Tether, kârının bir kısmını 2023 yılının ilk çeyreğinde yaklaşık 52.670 Bitcoin satın almak için kullandı.

Stablecoin ihraççısı, birikim stratejisini ve hızını sürdürürse MicroStrategy'yi geride bırakabilir.

Tether, mevduat sahiplerine %0 ödeme yaparken ABD hazinelerine faiz tahakkuk ettiriyor.

Bitcoin alımları

Tether, kârının bir kısmını 2023 yılının ilk çeyreğinde yaklaşık 52.670 Bitcoin satın almak için kullandı. JAN3 CEO'su Samson Mow, stablecoin ihraççısının bu birikim stratejisini ve hızını sürdürürse yılda yaklaşık 200.000 tokenlik bir taban çizgisine ulaşabileceğine ve MicroStrategy'yi geride bırakabileceğine inanıyor.

Twitter'da "girevik" adıyla bilinen finansal analist, Tether'in 2023'ün ilk çeyreğinde kâr olarak yaklaşık 1,5 milyar dolar kazandığına dair son raporunun altını çizdi. Analist, Tether'in mevduat sahiplerine %0 ödeme yaparken ABD hazinelerine faiz tahakkuk ettirdiğini açıkladı. Bu nedenle, yükselen faiz oranları stablecoin ihraççısına fayda sağlar.

Girevik, özünde, Tether'in Bitcoin alımlarını sübvanse edenlerin Fed ve ABD Hazinesi olduğu sonucuna vardı. Ayrıca yatırımcıların, bir bankada veya para piyasası fonunda %5 risksiz kazanma fırsatına rağmen, paralarını bankacılık sistemi dışında dijital dolara yatırmayı tercih ettiklerini de kaydetti.

Artan büyüme

Kripto toplama platformu CoinmarketCap'ten bir ekran görüntüsü kullanan girevik, Tether'in istikrarlı para ihracının artan faiz oranlarından etkilenmeden büyümeye devam ettiğini gösterdi.

Alım-Satım Şenliğine katılmak için ByBit Hesabınızı Bu linkten açabilirsiniz.  Bu bağlantı ile kaydolduğunuzda ve işlem yaptığınızda 100 $'a kadar Bonus kazanın!

Ünlü yatırımcı ve girişimci Lyle Pratt, Mow'un tweet'ine Tether'in bir Bitcoin balinası olarak ne kadar güçlü hale geldiğini belirterek yanıt verdi. Ona göre, stablecoin ihraççısı, isterlerse önümüzdeki aylarda Bitcoin fiyat tabanını belirleyebilir. Pratt, Tether'in hazinesinin bir kısmını Bitcoin'e dönüştürmesi ve halka açması gerektiğini öne süren daha önceki bir tweet'ten alıntı yaptı.

Pratt, Tether'in bunu hazinelerinin %10'una kadar, yani 7,5 milyar dolara kadar kullanarak yapmasını önerdi. Bu, artması muhtemel olan "bankacılık saçmalıkları" olarak tanımladığı şeye karşı bir sigorta görevi görecek. Şimdiye kadar Tether, Bitcoin'lere 1,5 milyar dolar yatırım yaptı ve Pratt, önerdiği kalan 6 milyar doları da yatıracaklarına inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ