Ethereum 2.0, kripto para endüstrisinin sabırsızlıkla beklediği en önemli gelişmelerden biri.

Tether, ETH 2.0

Ethereum 2.0, kripto para endüstrisinin sabırsızlıkla beklediği en önemli gelişmelerden biri. Ethereum 2.0, fikir birliği mekanizmasını Proof of Work'ten Proof of Stake'e değiştirecek. Son olarak Tether, ETH 2.0'ı destekleyeceğini duyurdu.

ETH 2.0 Desteğine Tether

Ethereum, artan trafik ve artan gaz ücretleri ile Proof of Stake'e geçmek için tüm hızıyla ilerliyor. Son olarak Ethereum geliştirici ekibi Merge için bir tarih verdi. Ancak verilen tarihin tekrar ertelenebileceği söyleniyor.

Bitfinex ve Tether'in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, ETH 2.0 hakkında bir açıklama yaptı. Ardoino, Ethereum Merge'in tekrar ertelenebileceğine dair iddialar olsa da, ETH 2.0'ı destekleyeceğini açıkladı.

Ethereum geliştiricileri, Merge'in 19 Eylül haftasında gerçekleşmesini bekliyor ancak ertelenebileceğine dair söylentiler var. Ethereum'u bir hisse kanıtı PoS  konsensüs mekanizmasına dönüştürecek olan Merge'in, ağın elektrik tüketimini yüzde 99'un üzerinde azaltması bekleniyor.

Tüm kripto pazarının beklediği Ethereum Merge, geçtiğimiz Mart ayında Google aramalarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, birçok insanın ETH 2.0'ı hevesle beklediği ve ilgi gösterdiği anlamına geliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ