Bitcoin'in fiyatı 8.000 doları geçti ve 9.000 dolara yükselmeye başladığında, Tether Hazinesi 160 milyondan fazla yeni token bastı.

Tether Hazinesi, Bitcoin

Bitcoin'in fiyatı 8.000 doları geçti ve 9.000 dolara yükselmeye başladığında, Tether Hazinesi 160 milyondan fazla yeni token bastı.

Bitcoin'in fiyatı son 12 saatte keskin bir şekilde arttıkça, Tether Hazinesi bir basma çılgınlığında. Önde gelen kripto para biriminin fiyatı 8.000 dolardan 9.000 dolara ulaştığında, sabit para hazinesi 160 milyondan fazla yeni token basmıştı. İlk 60 milyon dolar, Bitcoin 8.000 doların biraz üzerinde bir değere sahip olduğunda yaratıldı. İkinci 100 milyon dolarlık işlem, bitcoin fiyatı 8.500 doların üzerine çıkmadan hemen önce gerçekleştirildi.

Balinalardan Binance ve Huobi'de önemli USDT hareketi

Aynı dönemde iki büyük kripto borsası Binance ve Okex arasında balinalardan önemli USDT hareketi oldu. 12 saatin altında, 91 milyon USDT tokenı bilinmeyen cüzdanlardan iki borsaya aktarıldı ve Binance'e yapılan iki işlem üzerinden 85 milyon dolarlık USDT'nin büyük bir kısmı.

Ancak, Tether Hazinesi'nden sadece 2 milyon USDT tokenı aktarıldı. USDT'nin kurulmasından bu yana, toplam USD varlıklarının yaklaşık 7,8 milyar doları USDT basıldı. Firmanın görünüşte misli olmayan token ihraç etmesinin diğer kripto fiyatlarını artırdığını iddia eden teoriler var. Ancak, Ekonomi Politikaları Araştırma Merkezi'nden yapılan yeni bir araştırmaya göre, stabilcoinler bitcoin veya diğer kripto paraların fiyatlarını artırmıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ