Tether'in CTO'su Paolo Ardoino, şirketin ilk çeyrekte 700 milyon dolar kar elde etmesinin beklendiğini söyledi.

Tether, İlk Çeyrekte 700 Milyon Dolar Kar Bekliyor, Ancak Analist SEC

Tether'in CTO'su Paolo Ardoino, şirketin ilk çeyrekte 700 milyon dolar kar elde etmesinin beklendiğini söyledi.Tether, iki rakibi USDC ve BUSD'nin sıkıntılarını kârlılığa dönüştürmeyi başardı.

Dünyanın en büyük kripto para birimi USDT'nin ihracından sorumlu blockchain fintech firması Tether Holdings Ltd, bu yılın ilk çeyreğinde 700 milyon dolar kâr elde edecek. BNNBloomberg tarafından hazırlanan bir habere göre, sahte kazanç Tether'in Baş Teknik Sorumlusu Paolo Ardoino tarafından yapılan bir röportajda doğrulandı.

Beklenen kümülatif kar, 2022'nin dördüncü çeyreğine neredeyse eşitti. Geçtiğimiz çeyrekte dolaşımdaki toplam USDT sayısı, yılbaşından bugüne kadar %18 artışla 78 milyar doları aştı. Ardoino, Tether'in performans kilometre taşlarını selamlarken, toplam USDT rezervinin şu anda 1,6 milyar dolar daha arttığını söyledi.

Tether'in ilk çeyrekteki talihsizlikleri, en yakın rakipleri USDC ve Paxos'un BUSD'sinin görünüşte kaçınılmaz talihsizliklerine atfedildi. USDC örneğinde, stabilcoin, ihraç şirketi Circle'ın yakın zamanda çöken Silicon Valley Bank'a (SVB) derin maruz kalması nedeniyle bu ayın başlarında çıpasını kaybetti.

USDC, dolar karşısında çıpasını yeniden kazanmayı başarırken, yatırımcılar, Terraform Labs'ın kendi UST stablecoin'inin başına gelen benzer deneyimleri yeniden yaşamamak için dikkatli ticaret yapıyor. Paxos, kayıt dışı bir menkul kıymet olarak satıldığını iddia ettiği BUSD'nin bir sonucu olarak ABD SEC'in baskısına maruz kaldı.

New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), Paxos'tan dijital para birimini çıkarmayı bırakmasını istedi ve USDT'yi yatırımcıların benimsemesi için başka bir önemli alternatif olarak sundu.

Ardoino, her zaman tartışmalı olan rezerv sorunlarına değinerek, şirketin artık kısa vadeli ABD Hazine Bonolarını elinde tuttuğunu söyledi. Geçen yıl tutmayı bıraktığı ticari kağıtlardan bir sapma olan bu Hazine Bonoları, Cantor Fitzgerald tarafından emanet olarak tutulmaktadır. Ardoino'ya göre Bahami, rezervlerinin korunmasına yardımcı olan Deltec Bank & Trust Ltd. ve Capital Union Bank'a borç veriyor.

Tether ve SEC Korkusu

Bir stabilcoin olmasına rağmen Tether, endüstrideki Korku, Belirsizlik ve Şüpheye (FUD) yanıt verme hassasiyeti nedeniyle en iyi şekilde çok uçucu, güvenilir bir varlık olarak tanımlanabilir.

Sektörün en saygın analistlerinden biri olan Mr. Whale'in uyarısına göre, ABD SEC'in Tether'in peşine düşme olasılığı var çünkü bu hamle hakkında zaten dolaylı mırıldanmalar var.

SEC'in bazı uyarılarına atıfta bulunan Bay Whale, düzenleyicinin, kullanıcıların veya yatırımcıların Rezerv Kanıtı'na (PoR) dikkat etmelerini istediğini çünkü bunun yatırımcıları koruma teklifinde hiçbir şey ifade etmediğini belirtti.

SEC, tüm yatırımcıları "rezerv kanıtının" hiçbir şey ifade etmediği konusunda uyarıyor ve icra eylemi ima ediyor.

SEC, bir #Tether baskısına işaret ediyor. Ancak bunun tüm endüstrinin çökmesine neden olacağını bildikleri için bunu doğrudan söylemek istemiyorlar.

Tether %100 iflas edecek. pic.twitter.com/XA9TuZA9td

- Bay Balina (@WhaleWire) 23 Mart 2023

Bir baskı eğilimi yakın olsa da Tether yeni kilometre taşlarına ulaşmaya devam etti. Spekülasyonlar doğru çıkarsa, 2021'de New York Başsavcısı'na (NYAG) 18,5 milyon doların üzerinde bir para cezası veren şirket, ABD düzenleyicisinin baskılarıyla ilk kez mücadele etmeyecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ