Piyasa değerine göre en büyük stablecoin'in arkasındaki şirket olan Tether, Çarşamba günü İngiliz sterlini değerine bağlı GBPT adlı başka bir fiat sabitlenmiş stablecoin'i duyurdu.

Tether, İngiliz Sterlini

Tether, Şirketin 4. Fiat Sabitli Kripto Varlığını Piyasaya Sürüyor

  • 22 Haziran 2022'de Tether, başlangıçta Ethereum blok zinciri tarafından verilecek olan bir sabit para olan GBPT'nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. GBPT, ilk kez 1694'te çıkarılan dünyanın en eski itibari para birimi olan İngiliz sterlini değerine sabitlenmiştir.
  • “GBPT, İngiliz Sterlini'ne 1:1 oranında sabitlenmiş istikrarlı bir dijital varlık olacak. GBPT, tether USDT'nin arkasındaki güvenilir geliştiriciler ekibi tarafından oluşturulacak ve tether.to altında çalışacaktır, " “GBPT'nin yaratılması, İngiliz Sterlini'ni blok zincirine yerleştirecek ve varlık transferleri için daha hızlı, daha az maliyetli bir seçenek sunacak.”
  • USDT, 68 milyar dolar ile bugün piyasa değerine göre en büyük sabit kripto paradır ve proje yakın zamanda Polygon ağında başlatılmıştır . Son iki ayda 12 milyar USDT dolaşımdan kaldırıldı .
  • USDT önemli bir ticaret hacmine sahip ve bugün, tether'in küresel hacmi son 24 saat içinde 40,9 milyar dolar civarındayken, tüm kripto ekosistemi Çarşamba günü 76,5 milyar dolarlık ticaret kaydetti.
  • 956 milyar dolarlık kripto ekonomisinden USDT'nin piyasa değeri % 7.035'e hakim ve 13.471 kripto varlığı arasında üçüncü en büyük kripto varlık piyasası değeri.
  • Tether'in Çarşamba günkü GBPT duyurusu, Circle'ın son euro coin (EUROC) lansmanını takip ediyor . EUROC, Circle'ın ikinci fiat sabitlenmiş sabit para birimiyken, Tether yıllar içinde birkaç farklı tür yayınladı.
  • Tether, Çin yuanına sabitlenmiş CNHT adlı bir sabit paraya ve EURT adlı euro tabanlı bir sabit paraya sahip. Mayıs ayının sonunda Tether , Meksika pesosunun MXNT adlı değerine bağlı fiat sabitlenmiş bir token başlattı .
  • Stabilcoin veren kuruluşun ayrıca XAUT adı verilen bir ons saf altının değerine bağlı bir tokeni var. Tether gold veya XAUT'un bugün yaklaşık 458.303.598 $ genel piyasa değeri var.
  • Tether'in CTO'su Paolo Ardoino, bir açıklamada, "Birleşik Krallık'ın blok zinciri inovasyonu ve finansal piyasalar için kripto para biriminin daha geniş uygulaması için bir sonraki sınır olduğuna inanıyoruz." dedi. “Dünya çapındaki kripto para kullanıcılarına en büyük stablecoin ihraççısı tarafından verilen GBP cinsinden bir stablecoin'e erişim sağlayarak bu yeniliğe öncülük etmeye yardımcı olmayı umuyoruz.”
  • Ardoino, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, "Tether, bu hedefi gerçeğe dönüştürmek için İngiltere düzenleyicileriyle çalışmaya hazır ve istekli ve Tether stabilcoinlerinin benimsenmeye devam etmesini dört gözle bekliyor" dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ