Tether resmi internet sitesindeki açıklamayı güncelledi.

Tether İnternet Sitesindeki Açıklamayı Değiştirdi: Bütün Rezerv Dolar Değil

Tether, web sitesindeki açıklamaları güncelleyerek, yeni açıklamada dolar destekli stabil coin USDT’nin %100 fiat rezervleri tarafından desteklenmeyebileceği belirtildi. Açıklamanın güncellenmiş halinde, USDT'in %100 desteklenmesine rağmen, rezervlerinin zaman zaman diğer varlıkları içerebileceğini belirtiyor.Bütün Tether’lar her zaman %100 rezervlerimizle destekleniyor, bu rezervin içinde fiat para birimleri ve nakit değerler yer alıyor. Zaman zaman diğer varlıklar ve Tether tarafından verilen kredileri de içeriyor. 3. tarafların ve kurumların oluşturduğu kolektif rezervleri de kapsayabiliyor.

Bununla birlikte, Tether’in Şubat ayının ortasındaki İnternet Arşivi’nde görüldüğü gibi önceki şartları desteklediğini belirtti.

    “Bütün Tether'ler, rezervlerimizde tutulan geleneksel para birimi ile her zaman bire bir desteklenir. Yani 1 USDT her zaman 1 USD’ye eşittir. ”

Bir zamanlar Tether eleştiri ve soru odaklarının hedefi haline gelmişti. Şirket 1.9 milyar USDT'sini dolaşımda desteklemek için yeterli rezervinin olup olmadığına ilişkin soruların merkezinde yer aldı. Ancak resmi kanallar bu konu üzerinde herhangi bir denetimde bulunmadı.

Geçtiğimiz Aralık ayında Bloomberg'ın haberine göre Tether'in en az dört aydan fazla bir süre zarfında USDT belirteçlerini pazarda desteklemek için yeterli miktarda dolar bulundurduğunu bildirdi.

Şirketin etrafındaki tartışmaların çoğu, Tether'in hiçbir zaman dolar teminatını tam olarak bağımsız denetlememesinden kaynaklanıyor. Ancak Şirket kasım ayında Bahama merkez bankasının hesaplarını ortaya koydu ve Tether’ın desteklendiğini ifade etti.

Tether ve yan kuruluşu kripto para borsası Bitfinex'in Aralık 2017'de ABD Emtia Vadeli İşlem Komisyonu (CFTC) tarafından mahkemeye çağrılmıştı. İki Şirket ayrıca araştırmacılar tarafından USDT kullanarak bitcoin fiyatını manipüle etmekle suçlanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ