Kripto para alanında bugün önemli bir gelişme daha yaşandı. Piyasa değerine göre en büyük stabilcoin, Avalanche’ın DeFi ekosistemi için yerel olarak piyasaya sürülecek.

Tether Şimdi de Avalanche Ağında

Kripto para alanında bugün önemli bir gelişme daha yaşandı. Piyasa değerine göre en büyük stabilcoin, Avalanche’ın DeFi ekosistemi için yerel olarak piyasaya sürülecek.

Piyasa değeri ile en büyük stabilcoin'e güç veren blok zinciri etkin platform tether.to'yu işleten şirket Tether Operations Limited ("Tether"), oldukça merkezi olmayan bir platform başlatmak için açık kaynaklı bir platform olan Avalanche'de Tether tokenlerini ("USDt") piyasaya sürecek. Böylelikle uygulamalar, yeni finansal ilkeler ve birlikte çalışabilir blok zincirlerinde USDT kullanımı olacak.

Avalanche, küresel finans ölçeği için oluşturulmuş merkezi olmayan bir akıllı sözleşmeler platformudur. Protokol, bir sentin kesirleri olan düşük işlem ücretlerini alırken neredeyse anında işlem kesinliği sağlamak amacıyla oldukça ölçeklenebilir bir ekosistem olarak tasarlanmıştır.

Avalanche, öncelikle Ethereum'da kullanılan üst düzey nesne yönelimli programlama dili olan Solidity ile uyumludur. Bu, Ethereum geliştiricilerinin, merkezi olmayan uygulamaları (DApps) hızla oluşturmasını sağlar.

Tether CTO'su Paolo Ardoino, "USDt’nin Avalanche lansmanını başlatmaktan mutluluk duyuyoruz. Avalanche'de USDt'nin piyasaya sürülmesi, yatırımcılara USDt'yi farklı borsalarda transfer etmenin hızlı ve uygun maliyetli bir yolunu sağlayacaktır. Avalanche’ın düşük işlem ücretleri ve birlikte çalışabilirliğe sahip yüksek oranda ölçeklenebilir bir blok zinciri vizyonu, alandaki en parlak beyinlerden bazıları tarafından onaylandı." açıklamasını yapıyor.

USDt, 1 Ocak 2021'den bu yana piyasa değerine 37 milyar ABD doları ekleyerek 58 milyar ABD doları piyasa değerine sahip en büyük sabit kripto para birimi oldu ve bu rakam tüm rakip stablecoinlerin toplam piyasa değerinden daha büyük bir kazançtır.

Avalanche Vakfı Direktörü Emin Gün Sirer, "Bir yandan kriptonun büyümesi için kaç projenin hayati önem taşıdığına güvenebilirsiniz ve Tether kesinlikle bu nadir aşamada. USDt'nin Avalanche'de yerel olarak piyasaya sürülmesi, platformdaki hızla genişleyen DeFi ekosistemine başka bir temel altyapı ekliyor. Bu sürekli büyümeyi ilerleten kullanıcılar ve geliştiriciler için hoş bir katkı olacak." açıklamasında bulundu.

Avalanche üzerindeki merkezi olmayan finans (DeFi) faaliyeti, Şubat ayında Avalanche-Ethereum Köprüsü'nün (AEB) piyasaya sürülmesinden bu yana patlama yaşadı. Lansmandan bu yana, kullanıcılar 2 milyondan fazla akıllı sözleşme işlemi gerçekleştirdi ve 100.000 benzersiz adres oluşturdu.

Avalanche, merkezi olmayan uygulamaları ve kurumsal blok zinciri dağıtımlarını birlikte çalışabilir, yüksek oranda ölçeklenebilir tek bir ekosistemde başlatmak için açık kaynaklı bir platformdur. Avalanche, neredeyse anında işlem kesinliği ile küresel finans ölçeği için inşa edilmiş ilk merkezi olmayan akıllı sözleşmeler platformudur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ