Tether (USDT) XRP'yi devirdi. OnChainFX verileri gösteriyor

Tether (USDT) XRP'yi devirdi. OnChainFX verileri gösteriyor

Messari'nin kripto para birimi veri izleyicisi OnChainFX'e göre, amiral gemisi stablecoin Tether şimdi piyasa değerinin üçüncü en büyük kripto para birimi.


Yıllardır ilk üçte bir fikstür olan XRP'yi zaten geride bıraktı.

Kripto borsası veri sağlayıcısı yakın zamanda 400 milyon dolarlık kripto borsası Binance tarafından satın alınan CoinMarketCap, hala 8.3 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip üçüncü sırada XRP'yi gösteriyor, ancak iki dijital varlık arasındaki boşluk daralmaya devam ediyor.

XRP'nin yolculuğu

XRP, 2013 yılında piyasa değerinin sadece 40 milyon dolar olduğu ilk üçe girdi. Aynı yıl, Litecoin'i (LTC) aştı ve ikinci en büyük kripto para birimi oldu.

Bu yedi yıl boyunca, birden fazla token, Auroracoin (AUR), Peercoin (PPC) gibi belirsiz isimler de dahil olmak üzere XRP'yi kaidenin dışına itecektir.

2016'da Ethereum'un (ETH) ortaya çıkmasından sonra, XRP Dash (DASH), Litecoin ve Bitcoin Cash (BTC) ile hakimiyet için savaşmaya devam etti.

Eylül 2018'de XRP fiyatı patladı ve bu da Ethereum'u geçmesine izin verdi.

12 Mart Bitcoin (BTC) fiyat çöküşünden bu yana, Tether'ın dolaşımdaki arzı 6.9 milyar dolara yükseldi ve şimdiye kadarki en iyi çeyreğini kaydetti.

 Messari'den Ryan Watkins'e göre, 2020 yılının ilk çeyreğinde 2,4 milyar dolardan fazla stablecoin verildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ