Stablecoin ihraççısı Tether, üç ayda bir değil aylık olarak yayınlamayı umduğu düzenli tasdik raporlarını işlemesi için BDO Italia'yı işe aldı.

Tether, USDT

Stablecoin ihraççısı Tether, üç ayda bir değil aylık olarak yayınlamayı umduğu düzenli tasdik raporlarını işlemesi için BDO Italia'yı işe aldı.

18 Ağustos'ta dünyanın en büyük stablecoin ihraççısı Tether ile ortaklık yaptığını duyurdu. BDO İtalya, dünyanın en büyük altıncı denetim firması olan BDO Audit Services Limited'in, Tether'in USDT stablecoin rezervleri için tasdik mali tabloları yayınlamasına yardımcı olan İtalyan şubesidir.

Stabilcoin veren kuruluş, daha önce Karayipler'de (İngiltere) bulunan Cayman Adaları merkezli denetim firması MHA Cayman'ın "dünyanın en iyi 12"si arasındaydı.

Piyasanın gerçek varlıklarla desteklenmesini sağlamak için, stablecoin ihraççıları tasdik ve güvence raporları sağlar. Tether, düzenleyicilere benzer bilgiler sağlamayı kabul ettikten sonra 2021'in başlarında verileri yayınlamaya başladı. New York başsavcılığı ile Şubat 2021 anlaşmasının bir parçası olarak, USDT uygun şekilde desteklenmedi.

Şirket bir basın açıklamasında, “BDO organizasyonuyla çalışma kararı, Tether token sahipleri için önemli bir şeffaflık sağlama vaadini temsil ediyor, verilen tokenler ve rezervler hakkında günlük güncellemeler sağlıyor ve aylık güvence görüşleriyle destekleniyor” dedi.

Duyuruya göre, yöneticilerin aylardır vaat ettiği bir denetim yayınlamaya yönelik “bir sonraki adım”.

Baş Teknik Sorumlu Paolo Ardoino yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Tether'in faydası, alım satım pozisyonlarına hızlı bir şekilde girmek ve çıkmak için bir araç olmanın ötesine geçti ve bu nedenle, eşler arası ve ödeme pazarlarıyla ölçeklendirmek bizim için kritik önem taşıyor."

Bir Tether sözcüsü, denetimin "bizim için bir öncelik" olduğunu söyledi ancak BDO Italia'nın bu süreci üstlenip üstlenmeyeceği veya MHA Cayman'ın bu özel rapor üzerinde çalışmaya devam edip etmeyeceği konusunda yorum yapmaktan kaçındı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ